Wady i zalety depilacji laserowej

Medycyna estetyczna od kilku lat zyskuje na popularności. Ludziom coraz bardziej zależy na poprawieniu własnego wyglądu, ponieważ wpływa to na ich samoocenę. Nawet niewielkie poprawki potrafią osiągnąć satysfakcję oraz przyczynić się do akceptacji naszego ciała. Daje to pewne poczucie komfortu. Jednym z najpopularniejszych zabiegów pozostaje niezmiennie od lat depilacja laserowa, która szczególnie u kobiet zrobiła wielką furorę. Choć ta usługa staje się również rozchwytywana wśród mężczyzn. Kobiety zwykle decydują się na okolice bikini, pach, nóg, rąk i twarzy. Z kolei płeć męska preferuje rejony torsu, brzucha i pleców.

Depilacja laserowa — zalety

Wyobraźcie sobie, że nie musicie regularnie korzystać z maszynki do golenia, która nierzadko powoduje pewne zatarcia, podrażnienia albo co gorsza — przecięcia. Częstotliwe kupowanie przyrządów to z kolei zwiększanie produkcji plastiku, z którym i tak my, jako ludzkość, musimy się borykać.

Ta bezbolesna forma usuwania owłosienia daje szereg możliwości i satysfakcji. Już po pierwszym zabiegu możemy zagwarantować zauważalne efekty, a po kilku następnych depilacjach cieszyć się z całkowicie usuniętych włosków. Diodowy laser do depilacji laserowej The Epi Lab zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość usługi ze względu na dopasowanie zabiegu do każdego typu skóry i włosów (depilacja laserowa Poznań). Potrzebna będzie jedynie konsultacja ze specjalistą, który określa szczególność włosów i jakość skóry, dlatego warto znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny Poznań i odezwać się w sprawie zabiegu, który was interesuje. Potem wystarczy jedynie systematyczność, a już na zawsze nie będziecie martwić się ciągłą samodzielną depilacją włosów na skórze.

Depilacja laserowa — wady

Z powodu operacji z wykorzystaniem lasera niestety nie każdy może pozwolić sobie z takiego zabiegu. Przeciwskazania są przede wszystkim skierowane do kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Inne stany wykluczające możliwość skorzystania z usługi to m.in. łuszczyca, epilepsja, cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości krwi. Do tego, przed umówioną wizytą należy się przygotować, czyli dbanie o nawilżenie skóry, niewykopywanie samodzielnych depilacji czy ochranianie ciała przed promieniowaniem słonecznym. Po depilacji laserowej niestety jest szansa pojawienia się zaczerwienienia, która potrafi utrzymywać się nawet do kilku dni.

Podsumowanie

Depilacja laserowa oferuje nam wiele możliwości i nawet wady, które posiada, nie są takie straszne, na jakie wyglądają.