Dlaczego bolą mnie plecy podczas okresu? Wyjaśniamy!

bolące plecy podczas okresu - dlaczego bolą mnie plecy?

Panie doskonale wiedzą, że raz w miesiącu przychodzi moment, kiedy najchętniej nie wychodziłyby z domu i pozostały w ciepłym i przytulnym łóżku. Niestety, cykl menstruacyjny kobiet jest dla niektórych z nich dość ciężkim przeżyciem. Panie mogą przez kilka dni zmagać się z różnorodnymi dolegliwościami, które nie zawsze dają się logicznie wytłumaczyć. Organizm każdej kobiety jest skomplikowany i wyjątkowy na swój własny sposób. Wobec tego jeśli panie zastanawiają się: dlaczego bolą mnie plecy podczas okresu? to śpieszymy z wyjaśnieniami!

Bolące plecy podczas okresu – co jest przyczyną?

Dlaczego bolą mnie plecy podczas okresu? To pytanie zadaje sobie z całą pewnością wiele kobiet, które zmagają się z dość ciężkimi cyklami menstruacyjnymi. Warto zaznaczyć, że nie da się jednoznacznie wskazać przyczyny bolących pleców podczas cyklu miesiączkowego. Winne temu mogą być oczywiście hormony, a także uwarunkowania i predyspozycje genetyczne. Panie z całą pewnością wiedzą, że niektóre z nich są prawdziwymi szczęściarami i podczas miesiączki nie czują absolutnie nic, zaś inne kobiety muszą radzić sobie z potwornym bólem i problemami. Bolące plecy podczas okresu są sytuacją całkowicie naturalną i nie powinny być one powodem do niepokoju i obaw. Jest to bowiem sposób, w jaki kobiecy organizm reaguje na cały cykl miesiączkowy. Niestety, niektóre panie będą musiały zacisnąć zęby i po prostu dzielnie znieść tę dolegliwość.

Ból pleców podczas okresu – jak można sobie poradzić?

Skoro panie wiedzą, że na pytanie: dlaczego bolą mnie plecy podczas okres? nie da się konkretnie odpowiedzieć, wówczas warto poznać metody, które pomogą się z tym bólem uporać. Najprościej jest oczywiście sięgnąć po środki przeciwbólowe. Warto jednak zaznaczyć, że stosowanie ich w nadmiarze może doprowadzić do poważnych problemów z wątrobą. Tak więc co pomoże na bóle pleców podczas okresu? Otóż:

  • maści rozgrzewające – pomogą one zredukować ból pleców, a jednocześnie pomogą się paniom zrelaksować;
  • gorące kompresy – panie podczas miesiączki powinny niestety unikać gorących kąpieli, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystały z dobrodziejstwa jakim jest gorący kompres. Pomoże on nie tylko zredukować ból, ale także sprawi, że panie będą mogły się rozluźnić;
  • napary ziołowe – niektóre zioła spożywane podczas okresu mogą mieć prawdziwie zbawienną moc. Panie powinny się więc zainteresować ziołolecznictwem i w momencie cyklu wypijać szklankę odpowiedniego naparu. Powinno to pomóc zredukować cały szereg nieprzyjemnych objawów.