Jakie koktajle warzywne na odchudzanie są najlepsze?

świeży zdrowy koktajlt na odchudzanie

Szczupła i smukła sylwetka to przede wszystkim marzenie wielu kobiet. Panie coraz chętnie zapisują się na siłownie i starają się poświęcać wyjątkowo dużą ilość czasu na aktywność fizyczną. Niemniej jednak same treningi to jedynie 50% całego sukcesu. Drugą jego połowę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwala wykreować deficyt kaloryczny. Wobec tego koktajle warzywne na odchudzanie mogą okazać się zbawienne. Jakie jednak są najlepsze?

Koktajle warzywne w diecie na odchudzanie

Rola warzyw w diecie jest nie do przecenienia. Nie tylko bowiem dostarczają nam one ogromnej ilości witamin oraz minerałów, ale dodatkowo są niskokaloryczne. Warzywa są wstanie zapewnić nam jednocześnie uczucie sytości przez długi czas. Wobec tego koktajle warzywne na odchudzanie, z pewnością wspomogą naszą walkę ze zbędnymi kilogramami. Warto jednak wiedzieć, że skuteczne odchudzanie nie polega jednocześnie na głodowaniu. Wobec tego koktajle warzywne na odchudzanie nie powinny zastępować nam wszystkich posiłków w momencie, kiedy chcemy zgubić nadprogramową tkankę tłuszczową. Powinny one raczej być substytutem kolacji lub przekąsek, które zwykle sprawiają, że nasz organizm przyjmuje znacznie więcej kalorii, niż sam może spalić.

Jakie koktajle warzywne na odchudzanie są najlepsze?

Wśród koktajli warzywnych na odchudzanie można wyróżnić wiele oryginalnych i smakowitych przepisów. Niemniej jednak najlepiej sprawdzi się połączenie następujących warzyw:

  • jarmuż lub szpinak
  • seler naciowy lub marchew
  • brokuły lub pomidory

Oczywiście do takich koktajli warzywnych na odchudzanie można dodawać produkty, które uznawane są za naturalne „spalacze” tłuszczu. Zalicza się do nich chociażby:

  • świeża mięta
  • korzeń imbiru
  • papryczka chilli

W połączeniu z warzywami przyspieszają one proces termogenezy, a tym samym pozwalają na efektywne spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Oczywiście wspomniane koktajle warzywne na odchudzanie przygotowujemy blendując warzywa z odrobiną wody. Wówczas ich konsystencja będzie bardziej płynna.