Jak się całować? – Czy całowanie ma sens?

jak się całować

Gdy zbliżamy się do wieku zwanego dorosłością lub też do tego, z jakim związana jest tzw. dojrzałość osobnicza i płciowa, możemy się często zastanawiać nad sprawami, związanymi z seksem. Po głowie zaczynają nam chodzić pytania tego typu, jak się całować, jak może wyglądać pierwszy pocałunek i na czym polega tzw. lizanie. 

Jak się całować – krok po kroku

Seks, oczywiście jest rzeczą jak najbardziej normalną i to nie tylko wśród ludzi, ale także innych gatunków, zamieszkujących całą naszą planetę. Żeby dowiedzieć się tego na czym polega lizanie się, wystarczy obejrzeć film przyrodniczy o wybranym gatunku ssaków lub przełączyć kanał telewizyjnego tunera, na program przeznaczony tylko dla dorosłych. Zatem do dzieła! W tym artykule dowiecie się, jak w łatwy sposób można, nauczyć się tego, na czym polega całowanie się. Choć obecność seksu w naszym życiu, wydaje się zupełnie oczywista i normalna, to jednak jak pewnie zdołaliście już w swoim życiu dostrzec, seks bywa związany z dziwnymi niekiedy, reakcjami ze strony otaczających nas osób. Nikt nam właściwie na seks i całowanie się, nie pozwala!

Sztuka całowania – JAK SIĘ NAUCZYĆ DOBRZE CAŁOWAĆ?

Wszystkie dorosłe osoby, patrzą na nas krzywo, gdy w przypływie entuzjazmu i świeżych emocji, opowiemy im o tym, że się całowaliśmy. A o lizaniu się, nie może być już w ogóle mowy! Dzieje się tak z kilku ważnych powodów. Zaraz dowiecie się jaka jest tego główna tego przyczyna. Seks, w ludzkiej kulturze oraz wszystko to, co jest z nim związane, łączy się z czymś takim, co zwykle mieści się pod nazwą tabu. Co może mieć ono wspólnego z lizaniem się oraz wzajemną wymianą pocałunków?

Jak się całować? Tabu i związane z nim słodkie zakazy

Tabu, stanowi typ głębokiego oraz ściśle przestrzeganego przez całość społeczeństwo, zakazu kulturowego. Dlatego nie jest ono wcale takie proste i łatwe do pokonania w fazie wstępnej naszej przygody z całowaniem. Nie wiemy czy wiecie, ale pocałunek w ludzkiej kulturze nie tylko związany jest z lizaniem się lub też wymianą śliny, pomiędzy dwojgiem partnerów. Przypisywana jest mu także symbolika, charakterystyczna dla wyrażania przez nas szacunku, wobec drugiej osoby. To jedna z bardziej tradycyjnych interpretacji pocałunku.

Jak się całować? Wprowadzenie dla osób początkujących!

Kolejną jest tzw. pocałunek w miłości młodzieńczej, jaki związany jest z dorastaniem oraz nabywaniem przez nas możliwości rozwoju płciowego. Okres ten, jak dowiedziono, jest optymalnie najlepszym momentem do tego, byśmy mogli począć własnego potomka, czyli przyczynić się do powstania kolejnego, cudownego człowieka, stąpającego po naszej planecie. Gdy przyjrzymy się zwierzętom z naszego programu na kanale telewizyjnym, dowiemy się, że lizanie się, może być także oznaką pocieszenia, dbałości o zdrowie drugiego osobnika, a często również formą wyrażania troski o jego zdrowie. Celem pierwszego pocałunku, jest z reguły nawiązanie bliższego kontaktu z kimś, kto jest dla nas, pod jakimś względem atrakcyjny lub po prostu się nam bardzo podoba.

Lizanie się? O co w tym w ogóle chodzi?

Całując tą właśnie, wybraną przez nas osobę, chcemy jej móc w ten sposób przekazać, że jest ona dla nas, pod każdym względem kimś wyjątkowym i innym od wszystkich. Nawet jeśli ta wyjątkowość trwa jedynie krótką chwilę, to i tak, ze względu na swoją ponadczasową wartość, powinna być przez nas doceniana. Żyjemy w czasach wzajemnej izolacji, w których wzajemne okazywanie sobie uczuć, szacunku i życzliwości, raczej nie jest na topie i świadczyć może jedynie o naszej słabości.

Jak się poprawnie całować?

Na tym etapie możemy już wiedzieć dokładnie, czym jest i na czym mniej więcej polega pocałunek. Poprawność, może wynikać w tej sytuacji z akceptowalności i dobrej znajomości drugiej osoby, która jest naszym partnerem w całowaniu. Nie musi to wcale oznaczać, że precyzja oraz dokładność trafień naszych pocałunków jest idealna, a zatem i często zwyczajnie nudna. Jak się całować krok po kroku? Poprawność w całowaniu, jest raczej rodzajem gonitwy za ruchem warg drugiej osoby. Czymś, co może się nam kojarzyć z podążaniem za czyimś wzrokiem. Jeśli jedna ze stron całowania się, ucieka przed ruchem naszych warg, to bardzo dobrze.

Jak wygląda pierwszy pocałunek?

Ponieważ dzięki temu, zostaje pobudzona nasza aktywność zmysłowa i seksualna. Oczywiście ta pobudzająca zmysły ucieczka, powinna mieć swoje osiągalne dla nas granice. Świadomy oraz poprawny partner naszych pocałunków, wie o tym doskonale, kiedy powinien z całowania nasz zrezygnować i odpuścić dalszą pogoń, za naszymi słodkimi dla niego ustami. Wbrew pozorom nie musi być to aż tak trudne, jak z pozoru każdemu z nas się na początku może wydawać. Wystarczy, że któraś ze stron się na całowanie zgodzi. Najczęściej rolę tej zgodnej strony, pełni płeć do nas przeciwna. Warunek jednostronnej zgody na całowanie, jest często sam w sobie mocno podniecający.

Na czym ćwiczyć całowanie?

Zacznijmy od praktyki prowadzonej w wyobraźni. Skoro pocałunek jest rodzajem tabu i dotyczy go społeczny oraz kulturowy zakaz, możemy sobie wyobrazić, że całując drugą osobę, łamiemy ten właśnie zakaz i doświadczamy, związanej z tym czynem rozkoszy. Jak tego jednak doświadczyć, skoro nie każdy z nas, lubi łamać zakazy i przekraczać obowiązujące normy? Jest takie stare, polskie powiedzenie, które mówi, że zakazany owoc, smakuje najlepiej. Pewnie i tak, ale czy każdemu? Co zatem możemy zrobić, by być naprawdę dobrym w całowaniu? Możemy ćwiczyć na owocach! Jasne, że tak.

Jak dobrze lizać? Praktyka miękkich owoców… 

Proponuję, zacząć od banana. Jedząc banana, nauczymy się nie tylko całować, to możemy wam zagwarantować w stu procentach. Ten popularny owoc może nam pomóc w szybkim pojęciu innych możliwości z jakimi wiąże się seks. Ale po kolej. Jedząc inne miękkie owoce, takie jak morele, maliny lub truskawki, możemy łatwo nauczyć się tego, czym tak naprawdę jest zmysłowość. W której nie chodzi jedynie o to, byśmy rozkoszowali się smakiem jedzenia i myśleli o tym, czy nasz żołądek będzie po zakończeniu tej czynności syty i najedzony. Kolejny element treningowy – zimne lody. Też się nadają świetnie do lizania. A poza tym, są słodkie jak miód i ciepło, które powstaje w naszych sercach, pod wpływem silnych emocjonalnie uniesień. Takich jak seks czy całowanie.

Jak doprowadzić do pierwszego pocałunku?

Zmysłowość polega na doznawaniu wrażeń mało związanych z biologią i chodzi w niej bardziej o to, że syte powinny być nasze zmysły, a nie części czy też organy naszego ciała. Dlatego przy całowaniu, czerpiemy jakby z kogoś, a nie z siebie. I co ciekawe, ten ktoś, czerpie także z nas, choć wcale nie musimy o tym wiedzieć i być tego w pełni świadomi. Wszystko jest kwestią koncentracji oraz skupienia. Potrzebnego nam także w trakcie pocałunku. Erotyka oraz związana z nią szeroka i długowieczna tradycja społeczno-kulturowa, jest tak głębokim zagadnieniem, że polecamy wam sięgnięcie po większą ilość informacji na ten temat.

Podstawowe wiadomości, znajdziecie między innymi na stronach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pocałunek,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabu,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Akceptowalność