Jak zauroczyć sobą faceta? 8 sposobów na skuteczny flirt!

jak zauroczyć sobą faceta

Chociaż nie ma jednej, sprawdzonej recepty na skuteczne rozkochanie w sobie mężczyzny, istnieje kilka niezawodnych praktyk, które mogą nas w tym wesprzeć. Nie należy nikogo zmuszać do miłości, ale szczęściu czasami można trochę pomóc, prawda? Sprawdź 10 niezawodnych tricków jak zauroczyć sobą faceta i… do dzieła!

1. Bądź sobą!

Naturalne piękno, poczucie humoru, pasje i przeświadczenia o świecie – chociaż mogą się one zmieniać, prawdopodobnie są to wartości i atrybuty, które pozostaną z Tobą przez całe życie. Nie ma w tym nic złego, że chcesz wypaść na pierwszej, drugiej czy dziesiątej randce jak najlepiej, to zupełnie normalna chęć i każda z nas niejednokrotnie jej doświadczyła. Pamiętaj jednak, że drobne korygowanie swojego obrazu nie jest tym samym, co całkowite kłamstwo!

O czym należy pamiętać?

  • nie udawaj, że lubicie te same rzeczy, jeżeli tak nie jest – co jeżeli wyskoczycie razem na narty i nie będziesz w stanie się na nich utrzymać?
  • nie zmieniaj znacząco swojego stylu ubioru w trakcie randki – mężczyzna powinien Cię kochać w każdej sytuacji!
  • nie kłam na temat swojej rodziny i znajomych – nie musisz się zwierzać na początku znajomości, ale kiedyś w końcu ich ze sobą poznasz!
  • nie ukrywaj swojego wykształcenia, pracy czy dzieci – to zawsze prowadzi do nieuchronnego zakończenia, a nie do rozpoczęcia relacji.

2. Uśmiech proszę!

Nie ma niczego bardziej pociągającego, niż radość! Delikatny, nienamolny uśmiech, poczucie humoru czy delikatne dowcipy są jedną z prostszych dróg do serca mężczyzny. Tworzące się w takich sytuacjach wewnętrzne, relacyjne żarty i urocze pseudonimy są idealnym pretekstem do rozpoczęcia kolejnej konwersacji – na żywo, poprzez SMS-y czy media społecznościowe.

3. Słuchaj aktywnie

Aktywne słuchanie nie polega tylko na pomrukiwaniu po każdej wypowiedzi drugiej osoby. To aktywność polegająca na pełnej koncentracji na jej słowach i na ich znaczeniu. Co więcej, ma ona również właściwość taktyczną – postaraj się wychwycić z konwersacji jak najwięcej informacji z życia mężczyzny: pamiętanie o jego urodzinach, imionach jego rodzeństwa czy ulubionej potrawie może być świetną bronią w bitwie o miłość!

4. Użyj komunikacji niewerbalnej

Flirt nie wiąże się z namolnym dotykaniem partnera w zupełnie nieadekwatnych momentach, ale delikatny kontakt fizyczny jest niezawodnym  sprzymierzeńcem w zdobywaniu serca drugiej osoby. Przypadkowe muśnięcie ręką, krótkie dotknięcie się kolanem, zaciekawiona, zbliżona w kierunku mężczyzny postawa i lekkie, romantyczne poprawianie włosów potrafią zdziałać więcej dobrego niż bezpośredni pocałunek!

5. Podkreśl swoje naturalne piękno

Po pierwsze: nic nie musisz, wszystko możesz. Nie musisz iść nigdzie w pełnym makijażu, którego nie używasz na co dzień, a brak umiejętności chodzenia w szpilkach nie sprawi, że po ich założeniu rozkochasz w sobie kogokolwiek. Jeżeli jednak szukasz sposobu na podkreślenie swojej atrakcyjności, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

Ubiór: buty na obcasie – wydłużają optycznie nogi
Ubiór: dopasowane, zwiewne sukienki – podkreślają kobiecość i lekkość
Ubiór: modne, czarne rajstopy – przyciągają uwagę ku nogom
Dodatki: biżuteria – klasyczne kolczyki nadają elegancji
Dodatki: biżuteria – spływający ku dekoltowi, delikatny naszyjnik rozbudza ciekawość
Makijaż: zadbane usta – najlepiej w kobiecym odcieniu czerwieni bądź różu

6. Powiedz mu o swoich zasadach i wartościach

Nie musisz tego robić na pierwszej randce, chociaż możesz. Nie powinnaś bezpośrednio straszyć nikogo wizją dzieci, ślubu czy dzielenia wspólnego kredytu – czasami wystarczą delikatne aluzje. Mężczyźni również cenią bezpośredniość, a takie podejście będzie dla nich wspaniałym powiewem świeżości, w którym nie będą musieli domyślać się, co miałaś na myśli. Jeżeli Wasze wizje przyszłości, poglądy polityczne, idee czy religijność znacznie się od siebie różnią, rozkochiwanie w sobie kogokolwiek po prostu nie ma sensu.

7. Postawcie na nietuzinkową randkę

Pierwsze wrażenie nie jest zabobonem, to prawdziwy i świetnie funkcjonujący w psychologii termin. Planując pierwsze randki warto więc pomyśleć o tym, aby były one na swój sposób niezapomniane – pozytywnie nasycenie emocjonalne sprzyja powstawaniu ciepłych uczuć względem drugiej osoby.

W jakich miejscach można szybko i efektywnie zauroczyć sobą faceta?

  • piknik – nie jest to typowa restauracja, a stwarza świetne pole do rozmowy!
  • łyżwy lub jazda na rowerze – ta pierwsza zakończona na gorącej czekoladzie, a druga na zachwycającym punkcie widokowym
  • escape room – gwarantuje dużo śmiechu, pracy szarych komórek i zabawy
  • wspólne gotowanie – najlepiej z myślą przewodnią! Być może oboje lubicie azjatycką kuchnię? Przez żołądek do serca!

8. Dogadaj się ze swoim ciałem

Przyjaźń ze swoim ciałem nie oznacza posiadania sylwetki z pierwszych stron kolorowych czasopism. Nie trzeba siebie kochać, to duże słowo i jeszcze bardziej toksyczny mit XXI-wieku. Warto jednak nauczyć się siebie szanować. W idealnym przypadku chociaż lubić! Zaakceptowanie siebie sprawi, że będziesz pewna swoich słabych i mocnych stron, a pewność siebie w flircie i podbijaniu serc to niezawodna wartość, która nigdy nie wyjdzie z mody!