Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Poznaj sprawdzone sposoby!

jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba

W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy zaczyna myśleć o konkretnej osobie i zakochuje się w niej. Jednak nierzadko pojawia się pytanie, na które ciężko samej sobie odpowiedzieć, czyli jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Każda z nas jest inna, zatem dla jednych będzie to proste do wykonania, dla innych problematyczne i stresujące. Bez względu na to, jaką masz osobowość, przeczytaj, jakie są najlepsze i sprawdzone sposoby, żeby wyrazić swoje uczucia bezpośrednio słowami lub w subtelny sposób, za pomocą gestów.

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Kiedy warto zakomunikować mu to wprost?

Jeśli jesteś śmiałą osobą, która nie chce czekać na przypadkowy rozwój wydarzeń, którego finału nie jesteś pewna, nie czekaj. Wyraź swoje uczucia bezpośrednio słowami. Nie zapominaj jednak, że zbyt nachalne sformułowania jak na przykład „kocham cię” mogą wystraszyć. Lepiej będzie użyć komunikatu subtelniejszego w stylu „podobasz mi się”. Spowoduje to jednocześnie, że zaobserwujesz reakcję swojej sympatii i nie narazisz się na to, że cię odrzuci lub wpadnie w zakłopotanie. Warto przed taką rozmową stworzyć odpowiednie warunki. To znaczy umówić się w spokojnym miejscu, na przykład na spacer. A także zadbać o dobrą, luźną atmosferę. W trakcie spotkania warto wybadać, czy dobrze wam się rozmawia, czy chłopak nie wydaje się być zamyślony lub znudzony spotkaniem. Dzięki temu łatwiej ocenić, czy jest szansa na odwzajemnienie uczuć. Nie warto podejmować rozmowy, kiedy nagle spotkanie dobiega końca bądź warunki nie są sprzyjające, na przykład w gronie znajomych. Wyjątkiem jest jedynie moment, kiedy przez dłuższą chwilę możecie pobyć sami i spokojnie porozmawiać.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ: Jak poderwać chłopaka – 5 bezcennych wskazówek

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba w subtelny sposób?

Jeśli komunikacja bezpośrednia zbyt mocno cię stresuje i wciąż zadajesz sobie pytanie „jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba” wykorzystaj poniższe sposoby:

Zadbaj o swój wygląd

Nie musisz, a nawet nie powinnaś diametralnie zmieniać swojego wizerunku. Natomiast wykorzystaj swoje atuty, na przykład podkreśl oczy makijażem. Jeśli masz ładne nogi, odsłoń je. Możesz odświeżyć swoją fryzurę, zmieniając dotychczasowe upięcie bądź kolor, oczywiście w niezbyt rzucający się w oczy sposób. Dzięki temu zyskasz pewność siebie, co przyciąga wielu mężczyzn. A tym samym przyciągniesz swoją uwagę, bo jak wiadomo, panowie są wzrokowcami.

Używaj subtelnych gestów

Często się uśmiechaj, nie unikaj kontaktu wzrokowego, ale przy tym zachowaj naturalność i spontaniczność. Nie może być to nerwowe poprawianie włosów czy ciągłe trzepotanie rzęsami.

Pokonaj dystans fizyczny

Dzięki prostym i naturalnym gestom, takim jak siadanie nieco bliżej, niż zwykle czy dotknięcie przypadkowo jego dłoni może być sygnałem dla niego, że próbujesz przełamać istniejące między wami bariery.

Staraj się go lepiej poznać i przebywać w tych samych miejscach

Każdy lubi być adorowany, mężczyźni też. Pokazując swoje zainteresowanie jego osobą w nienachalny sposób, działasz na swoją korzyść. Szczególnie zwróć uwagę na rzeczy, które lubi robić i zastanów się, czy jest chociaż jedna, którą ty też lubisz, na przykład jakaś wspólna pasja. Pozwoli to wam zbliżyć się do siebie bardziej. Poznaj miejsca, w których często przebywa i jeśli to możliwe też je odwiedzaj. W pewnym momencie sam zwróci na ciebie swoją uwagę.

Wyjdź z inicjatywą

Nic się nie stanie złego, jeśli odezwiesz się pierwsza, napiszesz wiadomość lub zadzwonisz. Być może twój obiekt westchnień tak samo, jak ty nie ma odwagi na zrobienie pierwszego kroku. W ten sposób zachęcisz go do podejmowania kontaktu z tobą. Pamiętaj oczywiście o tym, żeby się nie narzucać. Osaczanie może spłoszyć, nawet jeśli on sam jest tobą zainteresowany. Wykaż się w tej kwestii cierpliwością.

Sposoby na wyznanie swoich uczuć są różne. Jednak wyżej wymienione są niezawodne i warto je wypróbować. Pamiętać trzeba jednak, że we wszystkim należy zachować umiar i nie spieszyć się z okazywaniem swoich uczuć, zwłaszcza w przypadku krótkiej znajomości. Jeśli szczera komunikacja jest zbyt stresująca możesz rozważyć napisanie SMSa lub wiadomości przez komunikator. Nie zapominaj przy tym, że wiadomość powinna być wiarygodna i subtelna. Nie powinna zawierać treści, która może stawiać w niezręcznej sytuacji bądź wywierać nacisk. Szczególnie jeśli odpowiedź nie przychodzi od razu. Warto w takim momencie wykazać się cierpliwością. Jeśli twój wybranek jest zainteresowany tobą tak samo, na pewno odpowie.