Wyczytaj z twarzy i gestów jak rozmawia ukrywający zakochanie mężczyzna

mężczyzna patrzy kobiecie w oczy

Jeżeli zainteresował Cię tytuł artykułu, pewnie w Twoim życiu pojawił się ktoś wyjątkowy. Najczęściej sytuacje damsko-męskie rozpoczynają się w sposób nieoczywisty, skomplikowany, przebiegający z mnóstwem utrudnień i barier dlatego tak ważne jest, aby umieć odczytać jak rozmawia ukrywający zakochanie mężczyzna. O ile kobiety szybciej są w stanie uzewnętrznić swoje uczucia, o tyle mężczyźni, którym wyjątkowo zależy na konkretnej kobiecie skrywają swoje prawdziwe emocje, bojąc się odrzucenia, a rozwijające się uczucia mogą ich przerastać. Stąd ukrywanie swoich prawdziwych emocji, jeśli nie bierzemy pod uwagę powodu zakochania w osobie zajętej.

Jak rozmawia zakochany mężczyzna – po pierwsze mowa ciała

Mowa ciała to naturalne odruchy, które zdradzają emocje, nastawienie, stan psychiczny konkretnej osoby. W relacjach damsko-męskich mowa ciała jest szczególnie ważna i zauważalna. Jeśli zwrócisz uwagę na kilka, oczywistych, a zarazem nie zwracających od razu uwagi szczegółów będziesz miała pewność, że on skrycie się w Tobie podkochuje. Czy szuka kontaktu wzrokowego? Osoba, która się Tobą interesuje będzie starała się utrzymać bezpośredni kontakt wzrokowy przez co najmniej cztery sekundy. Co jest ważne w mowie ciała u osoby, która jest zakochana?

 • przyjmuje otwartą postawę w Twoim kierunku,
 • patrzy Ci w oczy,
 • szuka okazji, by Cię przypadkiem dotknąć,
 • wykazuje opiekuńcze zachowania (okrywa Cię kocem, odpędza natrętnego owada, zdejmuje okruszek z Twojego ubrania…),
 • podczas rozmowy nachyla się w Twoim kierunku,
 • często się do Ciebie uśmiecha.

Nie masz pewności jak rozmawia zakochany mężczyzna? Zwróć uwagę na zachowanie

Jeśli Wasza znajomość się zaczyna lub znacie się już jakiś czas, ale z wielu powodów nie możecie być razem mężczyzna może ukrywać swoje prawdziwe uczucia. Jeśli zastanawiasz się, jak rozmawia zakochany mężczyzna weź pod uwagę:

 1. Częstotliwość kontaktu,
 2. Jego inicjatywę,
 3. Sposób kontaktu (czy rozmowy i wiadomości są długie, złożone),
 4. Zainteresowanie Tobą, Twoim samopoczuciem, emocjami, problemami,
 5. Chęć bezinteresownej pomocy w codziennych sytuacjach i nietypowych zdarzeniach,
 6. Imponowanie wiedzą i wyglądem
 7. Widoczna zazdrość, gdy w Twoim towarzystwie pojawia się inny mężczyzna

Po Jego zachowaniu możesz odczytać wiele emocji i uczuć. Jeśli zauważasz, że mężczyzna szuka pretekstu, by się z Tobą skontaktować, porozmawiać, spotkać, często pyta o Twój nastrój i chce wiedzieć, co u Ciebie, aby być na bieżąco, prawdopodobnie chce być częścią Twojej codzienności. Chce mieć pewność, że nie ma konkurenta, a jeżeli ktoś taki się pojawia,

Dlaczego mężczyzna ukrywa swoje prawdziwe uczucia?

Mężczyzna, który jest w Tobie zakochany, ale boi się powiedzieć o tym wprost, może obawiać się odrzucenia lub zbyt skomplikowanej sytuacji. Być może jedno z Was jest w związku lub oboje tworzycie stałe relacje? Życie jest jednak pełne niespodzianek, które zaskakują w najmniej spodziewanych momentach. Przekonaj się, jak rozmawia zakochany mężczyzna, aby podjąć decyzję, czy w jego rozmowie i zachowaniu zauważalne są emocje zakochania. On może:

 • bać się Twojej reakcji,
 • nie mieć pewności, czy uczucie jest silne,
 • zwracać uwagę na Twoje zachowanie, rozmowę, gesty.

Powodem jego milczenia może być brak pewności siebie i związany z nim strach przed odrzuceniem. Jeżeli facet nagle traci zainteresowanie być może jest przy Tobie bardzo nieśmiały.

Co zrobić, by go ośmielić?

W różnych sytuacjach mężczyzna potrzebuje konkretnego bodźca, który pozwoli mu przejąć inicjatywę oraz zacząć bez ukrywania uzewnętrzniać swoje prawdziwe emocje. Pamiętaj, że osoby, które połączyły wyraźne uczucia niezależnie od okoliczności znajdą do siebie drogę, a zakochany skrycie mężczyzna znajdzie sposób, by zbliżyć się do kobiety nawet, jeżeli od razu nie mówi wprost o swoich prawdziwych emocjach. Aby go zachęcić, patrz mu w oczy, uśmiechaj się do niego, rozmawiaj z nim chętnie i swobodnie, doceniając jego poczucie humoru. Gdy przypadkiem Cię dotknie, nie odsuwaj się. W zależności od Twojej pewności siebie możesz przejąć inicjatywę.