Jak sobie radzić z uczuciem ciągłego podniecenia, jaka jest geneza?

ciągłe podniecenie u kobiety

Wiele kobiet skarży się, że czują zwiększone podniecenie, bardzo często dochodzi również jednocześnie do pulsacji łechtaczki, która niejednokrotnie ulega powiększeniu. Do sytuacji takiej dochodzi najczęściej po rozmowie o seksie, okazuje się też, że nie pomaga masturbacja. 

Co jest przyczyną zaistnienia nadmiernego podniecenia? 

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czemu jestem cały czas podniecona? Niezwykle często same uważają, że w ich odczuciu tak być nie powinno, gdyż zaistniała sytuacja wpływa negatywnie na ich funkcjonowanie. Lekarze seksuolodzy podkreślają, że przyczyną zaistnienia takiej sytuacji, może być hiperseksualizm. Chcąc pozbyć się wątpliwości, należy udać się na wizytę do lekarza psychologa seksuologa, którzy wskaże, czy takie zaburzenie istotnie ma miejsce. Zanim, lekarz postawi właściwą diagnozę, wcześniej poprosi o to, by wykonać badania poziomu testosteronu oraz prolaktyny. Najlepiej jest, by udać się jeszcze wcześniej, zanim udasz się do psychologa seksuologa, pójść na wizytę do lekarza ginekologa, z tej przyczyny, że to ten specjalista określi, czy nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie ze strony medycznej. Wizyta u ginekologa będzie wskazana również dlatego, że to właśnie ten lekarz pozwoli wykluczyć choroby ginekologiczne takie jak m.in. zespół policystycznych jajników.

Dlaczego może dojść do uczucia ciągłego podniecenia?

Najczęściej chodzi o podwyższone libido, Warto przeanalizować w którym dniu cyklu miesiączkowego, w danym momencie znajdujesz się. Najwyższe libido jest odnotowywane zwykle pomiędzy siódmym a siedemnastym dniem cyklu, kiedy to hormony oddziałują na Twój organizm w ten sposób, że libido jest największe. Do ciągłego podniecenia, może dojść również wtedy, kiedy wraz ze swoim partnerem, odbędziecie rozmowę o wzajemnych potrzebach seksualnych i z jakichś przyczyn nie dojdzie do spełnienia. Odczuwanie pragnienia seksualnego oraz podniecenia jest czymś najzupełniej normalnym, w wielu przypadkach, sam akt masturbacji nie wystarcza, gdyż potrzebujesz spełnienia we własnych stosunkach seksualnych przeżywanych z drugą osobą, z partnerem bądź też z partnerką.