O włosy i skórę trzeba dbać. Jednak stres, niewłaściwa dieta, ale też brak skutecznej pielęgnacji odbijają się na ich stanie. Gdy włosy stają się zniszczone, zaś skóra tłusta, to znak, że nie jest dobrze i czas na zmiany. Jak dbać o zniszczone włosy i skórę tłustą skłonną do powstawania wągrów.
Jak dbać o włosy zniszczone?
Pielęgnacja zniszczonych włosów nie musi być bardzo czasochłonna, by była skuteczna. Należy sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki, które wygładzają strukturę włosa, ale też zapobiegają jego puszczeniu się. Bardzo ważne są choćby ceramidy, które działają na włosy niczym cement, co pozwala nie tylko na ich wygładzenie, ale też wzmocnienie. Sięgnijcie także po kosmetyki z olejkami roślinnymi, które dogłębnie nawilżają włosy. Jednocześnie jeżeli Wasze włosy są w kolorze blond, to unikajcie olejków, które mogą powodować ich żółknięcie. Mamy tutaj na myśli olejek rycynowy czy olej słonecznikowy. Także nagietek czy miód mogą dawać takie efekty. Ważnym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy. Natomiast należy zrezygnować z kosmetyków, które są pełne konserwantów, a także SLS czy SLES. Także silikony pogarszają kondycję włosów. Zastanówcie się nad ograniczeniem stylizowania włosów na ciepło, bo to także powoduje przesuszanie i łamanie włosów i przyśpiesza ich wypadanie. Zawsze też sięgajcie po kosmetyki do termoochrony. Należy jeszcze oczyszczać skórę głowy. Do tego celu możecie używać wcierki z rumiankiem czy dodatkiem kofeiny, ale możecie przygotować wcierkę samodzielnie. Wystarczą tylko dwie łyżki fusów z kawy i łyżka aloesu całość mieszamy i nakładamy na skórę głowy. Taka wcierka pobudza krążenie, ale i wzmacnia cebulki włosów.
Jak dobrze oczyszczać skórę twarzy?
Codzienną rutynę pielęgnacyjną należy rozpocząć od usunięcia zanieczyszczeń powstałych w nocy. Wystarczy tylko zastosować płyn micelarny i gotowe. Następnie myjemy skórę twarzy zimną wodą i nakładamy żel z dodatkiem aloesu, który nawilża, ale i łagodzi podrażnienia. Po umyciu twarzy czas na tonik – koniecznie ten z ogórkiem, który pozwala utrzymać prawidłowe pH skóry. Nakładamy jeszcze serum i krem, właśnie w takiej kolejności. Serum ma bardziej płynną formę, ale za to więcej składników odżywczych. Po 20 minutach od nałożenia serum z niacynamidem możemy nałożyć krem z niacynamidem, masłem shea i kwasem hialuronowym – to bomba witaminowa dla skóry twarzy. Takie kosmetyki warto stosować rano. Wieczorem pielęgnacja wygląda podobnie tyle tylko, że zamiast kosmetyków z niacynamidem i kwasem hialuronowym lepiej wybrać te z mocznikiem bądź retinolem. Jeden i drugi składnik bardzo dokładnie oczyszczają skórę. Stąd też nie można ich łączyć. Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o tym, że należy stosować wysokie filtry SPF i to nie tylko wtedy, gdy zamierzacie się opalać. Filtr chroni przed poparzeniami czy tworzeniem się przebarwień, ale jest też niezbędny w profilaktyce raka skóry.
Jak usunąć wągry?
To bardzo proste. Należy przygotować maseczkę węglową. Rozgniatamy tabletkę węgla aktywnego, dodajemy 2 łyżeczki żelatyny i 2 łyżki ciepłej wody. Całość mieszamy do czasu aż powstanie gęsta pasta, którą potem nakładamy na wągry. Po 10 minutach usuwamy ją, a gdy zbyt się klei, można nieco zwilżyć skórę. Gwarantujemy, że po usunięciu maseczki Waszych wągrów już nie będzie. Na koniec nawilżamy skórę kwasem hialuronowym.
Artykuł partnera.