Co oznaczają długie palce u dłoni?

długie palce co oznaczają

Nasze dłonie bardzo często uważane są za jeden z wyznaczników naszej osobowości i nie tylko. Przyjmuje się, że odzwierciedlać mogą one nasze najgorsze i jednocześnie najlepsze cechy charakteru. Niemniej jednak zwykle skupiamy się na liniach, które pojawiają się na ich powierzchniach. Okazuje się jednak, że nasze place mogą być o wiele ważniejsze. Z pewnością zauważyliśmy, że palce u dłoni każdego z nas są maksymalnie różne. Najbardziej zaznacza się ich długość i może nam ona wiele o nas powiedzieć. Zatem co oznaczają długie palce u dłoni?

Długie palce a sukcesy i osiągnięcia

Badania nad długością palców u dłoni trwają już tak naprawdę od wielu lat. Wiele osób jednak dostrzega na swojej dłoni np. palce długie lub krótkie. Oczywiście nigdy nie zastanawialiśmy się, na co może to tak naprawdę wskazywać. Wobec tego co oznaczają długie palce u dłoni? Otóż wskazuje się, że osoba nimi obdarzona jest:

  • utalentowana pod względem sportowym – według doniesień, osoby, które mają długie palce u dłoni są wstanie osiągnąć o wiele więcej sukcesów na polu sportowym, niż osoby z palcami krótkimi.
  • utalentowana pod względem przedmiotów ścisłych – osoby z długimi palcami, są bardziej utalentowane w tak zwanych „przedmiotach męskich”. Lepiej poradzą sobie z chemią, fizyką i innymi przedmiotami ścisłymi.
  • możliwością osiągania większych zarobków w zawodach związanych z finansami – wskazuje się, że im dłuższe palce, tym lepiej oni sprawdzą się w zawodach związanych z finansami i mają realne szanse na osiąganie znacznie wyższych zarobków.

Jak więc widać długie palce u dłoni mogą być odbierane jako pozytywna wróżba. Niemniej jednak warto ją traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Długie palce a choroby genetyczne

Bardzo często może zdarzyć się również tak, że długie palce powiązane są z występowaniem chorób genetycznych. Mowa tu przede wszystkim o zespole Marfana. Jest to choroba genetyczna objawiająca się tak zwanymi pająkowatymi palcami. Wówczas można zauważyć, że osoba dotknięta tym schorzeniem ma palce o nienaturalnej długości, z wyraźnie zaznaczonymi stawami. Niemniej jednak występowanie tego zespołu nie jest chorobą, która bezpośrednio jest wstanie zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. Niektóre osoby jednak mogą tego typu schorzenie uważać za swoisty defekt estetyczny. Nienaturalnie długie i lekko zakrzywione palce z pewnością nie są najpiękniejszą ozdobą dłoni. Jeśli więc zastanawiamy się co oznaczają długie palce, to warto wiedzieć, że nie zawsze muszą wskazywać na konkretne cechy osobowości, czasem mogą być również powiązane z chorobami genetycznymi.