Jaki prezent kupić rocznemu chłopcu?

jaki prezent na roczek dla chłopca

Urodziny to z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Niemniej jednak im jesteśmy starsi, tym mniejsze znaczenie ma dla nas całościowa impreza. W przypadku maluchów jednak, nie ma nic ważniejszego. Przyjęcie urodzinowe zwykle kojarzy się im z możliwością otrzymania prezentów i niespodzianek. Jednak w tym momencie zarówno rodzice jak i zaproszeni goście mogą mieć ogromny dylemat. Jaki bowiem prezent kupić na roczek dla chłopca?

Zabawki, które uczą i wychowują

Jeśli zastanawiamy się jaki prezent na roczek dla chłopca będzie najlepszy, to warto skupić się na tym, co każde dziecko lubi najbardziej. Mowa tu oczywiście o zabawkach dla chłopców. Niemniej jednak najważniejsze jest to, by zostały one wybrane prawidłowo. Dlaczego? Otóż mogą one spełniać rolę edukacyjną i rozrywkową jednocześnie. Warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • zabawki Montessori – są to zabawki wspierające sposób wychowania zgodny z ideologią opracowaną przez Marię Montessori. W praktyce polega to na tym, by zabawki dawały dziecku nieograniczone możliwości i nie narzucały schematu ich wykorzystania. W ten prosty sposób chłopczyk będzie mógł samodzielnie decydować o zabawce, a przy tym zdobywać nowe umiejętności.
  • zabawki drewniane w formie układanek – to również zabawki o wartości edukacyjnej, a dodatkowo są one całkowicie bezpieczne dla maluchów. Drewno jest surowcem naturalnym, a przygotowane z niego zabawki-układanki sprawią, że roczny chłopiec będzie musiał się mocno napracować, by je rzeczywiście ułożyć.
  • zabawki skłaniające do aktywności fizycznej – to rodzaj zabawek, który posłuży dziecku w rozwoju małej i dużej motoryki. Roczny chłopiec może wykorzystywać je w dowolny sposób. Za każdym razem jednak zabawki te będą go zmuszały do ruchu i sprytnej koordynacji. Z pewnością takie zabawki pozwolą mu również na spożytkowanie energii.

Ubranka dla chłopca – uniwersalny pomysł na prezent

Kiedy zbliżają się urodziny malucha, a w naszej głowie regularnie przewija się myśl: jaki prezent na roczek dla chłopca kupić?, to warto postawić na klasykę gatunku. Nic bardziej nie ucieszy zarówno malucha jak i jego rodziców jak dodatkowy komplet ubranek. Chłopcy w tym wieku brudzą się dość często, a co więcej rodzice mają problem z tym, by nadążyć z każdym kolejnym praniem. Wesołe koszulki i malutkie jeansy jako prezent na roczek dla chłopca sprawdzą się idealnie. Oczywiście warto pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru i materiału, by maluch czuł się w takim komplecie komfortowo i wygodnie.