Pończochy przeciwżylakowe – na czym polega ich działanie?

Pończochy przeciwżylakowe

Niewydolność żylna kończyn dolnych to proces chorobowy, który z początku nie daje wyraźnych objawów i prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. W zaawansowanym stadium mogą pojawić się obrzęki stóp i kostek, zmiany naczyniowe i dolegliwości bólowe. Jak pończochy przeciwżylakowe mogą Ci pomóc w walce z tym schorzeniem?

Pończochy przeciwżylakowe — co to jest?

Jednym ze sposobów leczenia niewydolności żylnej jest kompresjoterapia, czyli leczenie stopniowanym uciskiem. Do tego celu możesz wykorzystać między innymi pończochy przeciwżylakowe. Tego rodzaju produkt jest wykonany z elastycznego materiału. Dobrze dobrana pończocha przeciwżylakowa uciska nogi i kostki, dzięki czemu poprawia krążenie i pomaga krwi płynąć z powrotem do serca.

Producenci dokładają wszelkich starań, aby pacjenci z niewydolnością żylną mogli wygodnie korzystać z pończoch. Dlatego w ofercie znajdziesz modele samonośne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn o różnej klasie kompresji. W zależności od potrzeb możesz wybrać:

  • I klasę kompresji — lekki ucisk,
  • II klasę kompresji — średni ucisk,
  • III klasę kompresji — mocny ucisk,
  • IV klasę kompresji — bardzo mocny ucisk.

Pończochy przeciwżylakowe występują w różnych wersjach kolorystycznych i mogą być też dodatkowo ozdobione koronką.

Kiedy warto stosować pończochy przeciwżylakowe?

Pończochy żylakowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chorują na niewydolność żylną, są zagrożone wystąpieniem tego schorzenia lub zauważyły u siebie niepokojące objawy. Tym, co powinno szczególnie zwrócić Twoją uwagę, jest obrzęk nóg, który pojawia się w czasie dnia i ma tendencję do nawracania. Pończochy przeciwżylakowe możesz też stosować profilaktycznie, jeśli wykonujesz pracę siedzącą lub stojącą. Ten wyjątkowy produkt, świetne sprawdza się w przypadku osób, które wieczorem odczuwają zmęczenie i ciężkość nóg. Możesz je również nosić, jeśli masz widoczne żylaki lub zauważysz u siebie pajączki żylne.

Czy pończochy przeciwżylakowe mogą zaszkodzić?

Nowoczesne pończochy przeciwżylakowe to wyrób w pełni bezpieczny. Jednak to ważne, aby stosować je zgodnie z zaleceniami lekarskimi i ściągać przed snem. Z tego produktu nie każdy powinien korzystać. Przeciwskazaniami do noszenia pończoch przeciwżylakowych są: miażdżyca kończyn dolnych, stopa cukrzycowa i ciężkie stany zapalne żył.

Stosowanie pończoch przeciwżylakowych warto skonsultować z lekarzem. Specjalista zaleci Ci odpowiednią kurację i podpowie, który produkt w Twoim przypadku będzie najlepszy. Dużą zaletą pończoch przeciwżylakowych jest ich estetyczny wygląd. Dzięki nim szybko pozbędziesz się bolesnych dolegliwości i skutecznie zadbasz o swoje zdrowie.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną treścią ulotki dołączonej do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuł sponsorowany.