Pielęgnacja skóry pod oczami – jak zadbać o tę strefę twarzy?

Pielęgnacja skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż skóra pozostałej części twarzy i to dużo cieńsza, nawet 7-krotnie. Dlatego wymaga szczególnej i celowanej pielęgnacji. Warto dowiedzieć się na jakie kosmetyki warto postawić i jak powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna.

Pielęgnacja skóry pod oczami – duże znaczenie ma prawidłowy demakijaż

>Jeżeli zastanawiacie się, jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy i newralgicznej strefy pod oczami wybrać, to na pewno będzie to żel lub płyn do demakijażu i oczyszczania oczu i okolic oczu. Musi być to produkt dedykowany i niepodrażniający, który nie powoduje zaczerwienienia czy spuchnięcia powiek. Podrażnienie skóry powiek i wokół oczu to bardzo częsty problem, gdy stosuje się ten sam produkt do demakijażu twarzy i oczu. Jeśli nie ma wyraźnego wskazania, że można stosować kosmetyk do demakijażu oczu, to lepiej sięgnąć po inny produkt. Zwykle jednak można się zorientować, że produkt nie będzie się nadawał, a to dlatego, że producent sam zaznacza, że należy omijać okolice oczu.

Sera i kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe lub niwelujące cienie pod oczami

>Warto stawiać nie tylko na odpowiednie produkty oczyszczające, ale i nawilżające. W zależności od występującego problemu skóry pod oczami, zatem cieni czy też zmarszczek albo worków można dopasować odpowiednią pielęgnację. Na zmarszczki można wybrać serum i krem z pro-retinolem i witaminą C na noc. Witamina C ma właściwości rozjaśniania przebarwień. Z kolei pro-retinol jest najłagodniejszą formą witaminy A, która sprawdza się nawet do cery wrażliwej, zatem do bardzo cienkiej skóry pod oczami bardzo dobrze się sprawdzi. Stosując serum, warto dobrać krem z tej samej serii, aby produkty wzajemnie się uzupełniały. Serum dotrze do głębszych warstw skóry, natomiast krem zabezpieczy cienką skórę pod oczami przed utratą wody, ale i drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Pod oczy sprawdzi się także produkt z niacynamidem. Pochodna witaminy B3 wzmacnia barierę hydrolipidową, a także syntezę ceramidów i lipidów. Niweluje widoczność cieni pod oczami.

O czym jeszcze należy pamiętać przy pielęgnacji skóry wokół oczu?

W profilaktyce problemów skóry wokół oczu ważne jest stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety pełnej antyoksydantów i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dla zdrowej skóry wokół oczu ważne jest właściwe nawodnienie strefy pod oczami, dlatego warto regularnie stosować zarówno serum, jak i krem. Dzięki temu można ograniczać powstawanie nowych zmarszczek, ale i spłycać te istniejące, dzięki składnikom przeciwzmarszczkowym zawartym w kosmetykach. Należy się wysypiać, bo niewłaściwa higiena snu od razu odbija się na wyglądzie oczu. Pojawiają się cienie pod oczami i ziemista cera. Na skórę pod oczami warto stosować też domowe zabiegi kosmetyczne. Na redukcję cieni pod oczami, obrzęków oraz do odżywienia skóry pod oczami dobrze sprawdzi się zielony ogórek. Wystarczy położyć plasterki na powiekach, tak by obejmowały także strefę pod oczami. Dobrze sprawdzi się także przemywanie skóry wokół oczu żelem aloesowym wcześniej schłodzonym w lodówce. Bardzo ważna jest rezygnacja z używek, a zwłaszcza papierosów, które destrukcyjnie wpływają na skórę pod oczami, gdyż palenie prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych, a także uszkodzenia kolagenu i elastyny. Nie można zapominać również o ochronie UV i zastosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego do twarzy z filtrem SPF 30 czy też SPF 50.

Artykuł partnera.