Domowe spa: kule do kąpieli

kule do kąpieli

Musujące kulki do kąpieli to mikstury składników kosmetycznych, które można wrzucić do wanny pełnej wody, aby zapewnić sobie odrobinę luksusu po długim dniu pracy. Niektórzy używają ich do nawilżenia skóry lub złagodzenia objawów choroby poprzez aromaterapię. Dzięki nim każdy może poczuć się jak w SPA i sprawić, że ciało będzie wyglądać wspaniale. W sklepach łatwo znaleźć wiele produktów o atrakcyjnych kolorach i zapachach. Czy można to zrobić samemu w domowej łazience? Dlaczego bomby do kąpieli są tak popularne? Z czego są wykonane?

Kulki do kąpieli – co musisz wiedzieć

W zależności od dodanej substancji aktywnej kula do kąpieli może relaksować lub pobudzać do działania, nawilżać lub detoksykować skórę, działać antycellulitowo lub łagodząco. Jedno jest pewne, zawsze zwalcza stres i poprawia nastrój. Zwróć uwagę na skład wybranej kuli do kąpieli i jej właściwości określone przez producenta. Na pewno znajdziesz produkt, który idealnie dopasuje się do potrzeb Twojej skóry. Bomby do kąpieli są dostępne we wszystkich rodzajach i kształtach. Najbardziej klasyczne są w postaci zwykłych kulek lub kolorowych. Naturalne kule do kąpieli nie zawierają sztucznych konserwantów, substancji zapachowych ani barwników. Ich podstawą jest zazwyczaj soda oczyszczona, dzięki czemu produkt mieni się po wrzuceniu do wody. Dodatkowo kulki naturalne mogą zawierać olejki eteryczne, drogocenne olejki, sól morską, kwasek cytrynowy, a nawet suszone kwiaty i wanilię.

Jak zrobić kule do kąpieli?

Zacznij od wlania do miski sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego. Następnie dodaj oliwki i wszystko dokładnie wymieszaj. W następnym kroku dodaj osobno 4-5 kropli barwnika i olejku eterycznego i wymieszaj wszystko razem. Prawdopodobnie w tym momencie jakość wyschnie. Całość powinna mieć konsystencję mokrego piasku, z którego można zrobić naleśniki. Więc jeśli twoja laska jest zbyt sucha, zwilż ją niewielką ilością wody. Nie dodawaj na tyle, żeby soda się nie pieniła. Gdy masa stanie się idealna do formowania, spraw, aby była kulista. Zrób to samo, co zimowe śnieżki, ale zmniejsz kulki. Możesz również użyć foremki do lodu lub lekko rozwałkować ciasto na blacie i wyrzeźbić kształty za pomocą foremek do pierników.

Gdzie kupić kule do kapięli?

Szeroki wybór kul do kąpieli znajdziesz w drogeriach oraz sklepach internetowych. Ich różnorodność może być zaskakująca i olśniewająca, ale nie dajmy się zwariować. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest skład. Zastanówmy się, jaką funkcję ma pełnić, jeśli sami go kupimy. Do wyboru są kulki nawilżająco-odżywcze lub takie, których głównym zadaniem jest pachnące i lśniące w wodzie przez długi czas. Dzięki temu efektowi lepiej zrelaksujesz się podczas kąpieli i odpoczniesz po długim dniu. Jeśli jednak kupujesz bombę do kąpieli dla własnego dziecka, opłaca się wybrać kształt i kolor, który Ci odpowiada. Kule często barwią wodę, więc jeśli Twoje dziecko szczególnie przepada za jakimś kolorem, możemy kupić właśnie taką kule. Warto odżywić jego skórę kulką naturalnych składników i pozwolić mu cieszyć się kąpielą.