Oliwa z oliwek na włosy i skórę

oliwa z oliwek

Olej na włosy to łatwy zabieg, który przyciągnął wielu zwolenników. Polega na nałożeniu wybranego olejku na suche lub mokre włosy. Zwykła oliwa z oliwek doskonale nadaje się do oliwienia. Ten drogocenny płyn pomaga poprawić kondycję Twojej fryzury. Oliwa z oliwek sprawi, że Twoje włosy będą głęboko nawilżone, gładkie i lśniące. Dodatkowo preparat zawiera wiele cennych składników odżywczych, które korzystnie wpływają na skórę głowy.

Jak stosować oliwę z oliwek do pielęgnacji włosów?

Oliwa z oliwek na włosy – właściwości

Sprawdź, jakie naturalne korzyści pielęgnacyjne może zaoferować oliwa z oliwek i warto spróbować. Zwolennicy oliwy z oliwek pokazują, że włosy stają się głęboko nawilżone, lśniące i gładkie. Wynika to z obecności wielu cennych składników, które korzystnie wpływają na skórę głowy i łuski włosów. Co więcej, olejek od wieków stosowany jest do włosów, ponieważ powszechnie uważa się, że dodaje blasku, objętości, miękkości i elastyczności.

Oliiwa z oliwek na skórę

Podstawowe pierwiastki chemiczne oliwy z oliwek to kwas oleinowy, kwas palmitynowy i skwalen. Są emolientami, co oznacza, że mają właściwości zmiękczające. Ponadto zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, w tym witaminy E, które neutralizują wolne rodniki i zapobiegają powodowanym przez nie szkodom. Istnieją również cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, które hamują rozwój dermatofitów na skórze, czyli grzybów wywołujących różne infekcje skórne. Oliwa z oliwek szczególnie polecana jest do pielęgnacji skóry bardzo szorstkiej, atopowej, alergicznej lub podrażnionej. Ten naturalny środek łagodzi swędzenie, zapobiega podrażnieniom, zmniejsza zaczerwienienia, zmiękcza i nawilża skórę, zapewniając natychmiastowe rezultaty.

Olejowanie włosów oliwą z oliwek – dla kogo jest polecane?

Olejowanie włosów z oliwą z oliwek polecam każdemu, kto chce szybko i niedrogo poprawić kondycję swoich włosów. Oczekiwane efekty stosowania oliwy z oliwek na włosy to: odżywienie ich, wydobycie blasku i poprawa ich kondycji. Dzięki systematycznemu olejowaniu włosów możemy również chronić końcówki włosów przed rozdwajaniem, regulować wydzielanie sebum oraz wzmacniać mieszki włosowe, tym samym przyspieszając wzrost włosów. Zalecamy również nakładanie oliwy z oliwek na włosy farbowane: Rozjaśnianie i koloryzacja: To łatwy i skuteczny sposób na poprawę kondycji włosów i nadanie im potrzebnego połysku.

Olejowanie na sucho i mokro

Najbardziej popularną i najłatwiejszą metodą jest olejowanie na sucho. Niewielką ilość olejku wetrzyj w dłonie i delikatnie wetrzyj w suche włosy, aby dokładnie pokryć wszystkie pasemka. Olejowane włosy można lekko upiąć i schować pod foliową czepkiem, a następnie podgrzać suszarką i dodatkowo zawinąć w ręcznik. Ciepło powoduje, że łuski włosa otwierają się, dzięki czemu olejek może wnikać głębiej w jego strukturę, dlatego warto zrobić ten krok, aby usprawnić kurację. Dla wielu osób olejowanie na mokro daje lepsze efekty niż suche, zapewniając łatwiejszą dystrybucję oleju i lepsze nawilżenie pasemek. Najpierw musisz zmoczyć włosy – możesz zmoczyć włosy pod prysznicem i później wycisnąć nadmiar wody lub lekko zwilżyć kosmyki myjką.