Sprawdzone sposoby na wory pod oczami

worki pod oczami

Worki pod oczami to problem wielu osób. Niestety opuchnięte oczy i cienie nie sprawiają, że wyglądamy dobrze. Wyglądamy na zmęczonych, przepracowanych, sennych, a czasem nawet chorych. Opuchlizna pod oczami sprawia, że ludzie myślą, że jesteśmy starsi niż w rzeczywistości. W tym miejscu należy również podkreślić, że obrzęki niekoniecznie są oznaką zmęczenia i długich nocy. Może to wskazywać, że walczymy z jakąś chorobą. Jakie są przyczyny podpuchniętych oczu i jak jak usunąć obrzęki?

Czym spowodowana jest opuchlizna pod oczami?

W większości przypadków worki pod oczami, szczególnie u osób w średnim wieku związane ze stylem życia. Przewlekły stres, brak snu, brakujące noce, to wszystko sprawia, że rano budzimy się z opuchniętymi powiekami dolnymi, potocznie zwanymi workami pod oczami. Na ich powstawanie duży wpływ ma również dieta bogata w produkty wysoko przetworzone, z dużą ilością cukru i soli, co może powodować zatrzymanie wody w organizmie, co może prowadzić do obrzęków. Podobnie za dużo kawy, alkoholu, palenia. Ten problem występuje również częściej u osób, które piją bardzo mało wody. Obrzęk może być również związany z różnymi chorobami, takimi jak układ sercowo-naczyniowy, choroba nerek, cukrzyca czy niedoczynność tarczycy oraz stosowanie niektórych leków.

Co na wory pod oczami sprawdzi się najlepiej?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, ponieważ nie zawiera gruczołów łojowych i ma znikomą ilość komórek tłuszczowych. Ponadto jest prawie dwa razy cieńszy niż reszta twarzy. Jego struktura sprzyja powstawaniu siniaków i obrzęków, potocznie zwanych workami pod oczami. Aby je wyeliminować, musisz zmienić swój styl życia. Wystarczająca ilość snu, unikanie używek i prawidłowe odżywianie może zmniejszyć siniaki wokół powiek. Pomocne są również kosmetyki, które odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. Kremy i żele pod oczy, powinny zawierać witaminę K, ekstrakt z arniki, witaminę C. Przechowuj je w lodówce, ponieważ zimno zwęża naczynia krwionośne, czyniąc je mniej zauważalnymi. Na powiekach można zawinąć plasterki ogórka lub pokruszone kostki lodu, które zostały schłodzone w plastikowej torbie lub bawełnianej szmatce. Zwężają naczynia limfatyczne, zmniejszając ilość zalegającego w nich płynu.  Kostki lodu można również wykorzystać do masażu okolic oczu, umieszczając je na skórze i delikatnie naciskając na opuchnięty obszar od środka do zewnętrznych kącików.

Jak zlikwidować worki pod oczami? – profesjonalne zabiegi

Jeśli opuchlizna jest bardzo uporczywa, warto udać się do kosmetyczki. Worki pod oczy pomagają ograniczyć drenaż limfatyczny w tych obszarach, specjalny masaż poprawiający przepływ limfy i innych płynów tkankowych. Jest to skomplikowane, więc nie powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami w Internecie w domu. Leczenie należy powtórzyć kilka razy. Możesz również uzyskać pomoc w gabinecie medycyny estetycznej. Przy mezoterapii mieszanina substancji pielęgnacyjnych jest wstrzykiwana pod skórę. Kwas Hialuronowy, Ruszczyk, Witamina C i Heksapeptyd. Zabieg poprawia mikrokrążenie i zwiększa elastyczność skóry, jednocześnie zmniejszając skłonność do gromadzenia się płynu wokół oczu.