Jak dobrze całować – poznaj tajniki namiętnych pocałunków

Jak dobrze całować

Kontakt ust pomiędzy dwojgiem ludzi nie jest praktykowany we wszystkich krajach, a zwyczaj całowania się osób zakochanych pojawił się wraz z kulturą renesansu. Wcześniej kojarzony z rytuałem przenoszenia pokarmu przez matkę do ust dziecka oraz z podkreśleniem poddaństwa lub szacunku (pocałunek ustami wierzchu dłoni drugiej osoby, najczęściej pochodzącej z wyższej klasy społecznej) dziś pocałunek najczęściej kojarzy się z formą bliskości pomiędzy zakochanymi, przywitaniem lub pożegnaniem ze znajomą osobą.

Rodzaje pocałunków

W wielu kulturach całowanie się nie jest praktykowane zwłaszcza w miejscach publicznych. W krajach azjatyckich, zwłaszcza w Chinach i Japonii nie można pocałować się nawet na przywitanie, podobnie w krajach arabskich o muzułmańskiej wierze. W Emiratach Arabskich za pocałunek w miejscu publicznym grożą surowe kraje, obywatele Europy praktykują natomiast całowanie w policzek lub w dłoń, a pocałunek w usta jest uznawany za intymną czynność pomiędzy parą zakochanych. Wyjątkiem jest tu Finlandia, gdzie nie praktykuje się całowania na przywitanie. Poza tego typu buziakami, które na policzkach zostawiamy raz, dwa lub trzy razy (rozpoczynając od prawego policzka) istnieją pocałunki w usta, francuskie pocałunki w usta oraz pocałunki przyjacielskie, najczęściej w czoło. Całować możemy z namiętnością lub w dowód przyjaźni i od specyfiki pocałunku zależy, jaka relacja tworzy się lub jest miedzy nami.

Jak się całować na powitanie?

Pocałunek na powitanie pomiędzy znajomymi, przyjaciółmi to w Polsce i większości europejskich krajów buziak w policzek. W Hiszpanii całujemy dwa razy, we Francji raz, wyjątkiem jest jednak obszar Paryża, gdzie całujemy się na powitanie trzy razy. Całując na powitanie przyjaciółkę lub znajomego najczęściej przykładamy usta do policzka tej osoby, delikatnie muskając go swoimi ustami. W złym tonie jest soczysty pocałunek w policzek, głośny, zostawiający ślinę na twarzy witane osoby. Nie wypada również udawać pocałunku na powitanie, zbliżając jedynie twarz do twarzy witanej osoby i głośno muskać, udając całus. Jeśli nie chcemy zmniejszać dystansu, lepiej w ogóle nie całujmy na powitanie. Powitanie zakochanej pary nie musi ograniczać się do pocałunku w policzek, choć warto zauważyć, że jest ono w dobrym tonie w większości relacji i sytuacji. Zakochani mogą na powitanie skraść sobie całus w usta. Rodzic może całować dziecko w czoło, babcia wnuczka w stłuczone kolanko.

Jak całuje zakochany facet?

Jak się całować jeśli jesteś na początku znajomości z osobą, która staje się dla Ciebie ważna? Zacznijcie od pocałunków romantycznych, muskając ustami usta partnera. To dobry sposób na poznanie się, oswojenie z zapachem drugiej osoby oraz stylem, w jakim okazuje bliskość. Poznaj smak ust i przekonaj się jak całuje zakochany facet. Jeśli mu na Tobie zależy będzie delikatnie badał każdy fragment Twoich ust, Twojej twarzy, obsypując Cię delikatnymi pocałunkami. Jeśli jesteście już za pierwszym pocałunkiem i spodobała się Wam bliskość tej drugiej osoby, konkretnej osoby możecie pozwalać sobie na coraz śmielsze pocałunki. Zakochany facet, który ma pewność odwzajemnienia jego uczuć będzie całował namiętnie, łapczywie, jakby chciał mieć Cię tylko dla siebie. Takie pocałunki z pewnością przerodzą się w pocałunki francuskie i mogą być doskonałym wstępem do dalszych pieszczot i bliskości.

Jak dobrze całować i co to jest pocałunek francuski?

Pocałunek francuski angażuje nie tylko usta partnerów, ale i język. Całując wargi partnera/partnerki wkładasz pomiędzy nie swój język, poruszając nim wraz z językiem poruszanym przez druga osobę. DZięki temu wasza bliskość jest jeszcze większa, a podniecenie rośniePocałunek francuski najczęściej pojawia się pomiędzy zakochanymi i kontaktami jako element gry wstępnej przed zbliżeniem lub już podczas zbliżenia jako dodatkowe podkreślenie zażyłości. Aby dobrze całować wystarczy być zakochanym. Wtedy chęć całowania drugiej osoby będzie tak silna, że nie będziesz musiał/a zastanawiać się, czy robisz to dobrze. Praktycznie, warto urozmaicać pocałunki zróżnicowaniem intensywności, można ssać, podgryzać wargi partnera oraz całować różne części ciała, nie tylko usta.