Jak działa Tinder – co to za aplikacja i komu się spodoba?

Jak działa Tinder

Tinder jest dla wielu osób synonimem aplikacji randkowej, która zmieniła współczesne randkowanie. Nic w tym dziwnego, prostota obsługi oraz jasne zasady działania sprawiają, że nawet osoby, które nie lubiły się z tego typu wynalazkami, korzystają z niego z dużym zainteresowaniem. Jak działa Tinder? Czy jest darmowy? Czy warto zainteresować się Tinderem, czy to tylko chwilowa moda?

Jak działa Tinder i czy jest darmowy?

Jak już zostało wspomniane na początku, Tinder jest aplikacją randkową, która bardzo szybko zdobyła dużą popularność na całym świecie. Tinder jest dostępny na urządzeniach mobilnych oraz poprzez klasyczną stronę www. Jedną z podstawowych rzeczy, zaraz po stworzeniu swojego profilu, jaką musimy zrobić na początku, to pozwolić aplikacji na dostęp do naszej lokalizacji. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić innych użytkowników Tindera z naszej okolicy. Na ekranie apki zaczną pojawiać się profile osób, wtedy mamy dwie możliwości:

  •  przesunąć kciukiem w lewo, w ten sposób odrzucając profil osoby;
  •  przesunąć kciukiem w prawo, akceptując profil osoby;

Jeśli osoba, której profil przesunęliśmy w prawo, zrobi dokładnie to samo, zostajemy sparowani i możemy zacząć konwersację pisemną, poprzez czat Tindera.

Choć wydaje się, że opisywany mechanizm jest skomplikowany, kilka przesunięć wystarczy, aby przekonać się, że jest on genialne prosty i niezwykle intuicyjny. Sama aplikacja i korzystanie z niej jest w 100% darmowe, jednak również tutaj, dzięki dodatkowej opłacie, możemy uzyskać dostęp do Superlików oraz innych bonusów. Tinder to ludzie, a jak wiadomo, coś, co dla jednych bywa dziwne, innych zachwyca i przyciąga, a takie tematy jak np.: piercing miejsc intymnych lub rodzaje wagin mogą okazać się niezwykłymi argumentami do spotkania i wymiany poglądów.

Superlike Tinder jak działa?

Przesuwając profil przeglądanej osoby w prawo, dajemy jej tzw. lajka. Druga osoba tego nie widzi, ale jeśli również ona da nam lajka, to zostajemy sparowani. Aplikacja pozwala jednak na wysłanie komuś Superlajka. Dzięki takiemu mechanizmowi, osoba, którą otrzymała od nas ten specjalny rodzaj polubienia, będzie o tym widziała i widzi taką informację, kiedy podczas przeglądania profili w swojej aplikacji, zauważy nasz profil. W konsekwencji może odwzajemnić polubienie, co automatycznie doprowadzi to sparowania.

Liczba Superlajków jest ograniczona, ale za dodatkową opłatą, można je dokupić w specjalnych pakietach. Również subskrybenci Tinder Gold, mogą liczyć na doładowanie pięciu darmowych Superpolubień w tygodniu. Jeśli dzięki Supelajkowi uda nam się wyjść na spotkanie, warto przygotować się do niego pod każdym względem. Jeśli nie mamy doświadczenia w randkach, warto poszukać odpowiedzi na pytanie: „Jak dobrze całować?„. Tajniki dobrego pocałunku, mogą okazać się niezwykle pomocne.

Jak działa Tinder Gold?

Jak większość współczesnych aplikacji, również Tinder, ma swoją wersję płatnej subskrypcji. Jedną z nich jest tzw. Tinder Gold, który obecnie kosztuje 66,99 zł miesięcznie. Po zakupie, za pierwszy miesiąc zapłacimy 50% tej kwoty. Główną cechą Tindera w wersji Gold, jest widoczność profili osób, które nas polubiły, dzięki czemu, praktycznie natychmiast, możemy odpowiedzieć im tym samym, i doprowadzić do sparowania. Oprócz tego Tinder Gold, odblokowuje nieograniczone polubienia, daje 5 Superlajków dziennie oraz poprzez opcję Boost, pozwala 1 raz w ciągu miesiąca podbić nasz profil, aby częściej się pojawiał na ekranie innych tinderowiczów.

Musimy również pamiętać, że tego na tego typu apkach możemy natknąć się na osoby z różnymi zaburzeniami. Jednym z takich zaburzeń jest nimfomania, o której warto poczytać więcej i co ważne poszukać odpowiedzi na pytanie: „Czy nimfomania to choroba psychiczna?„. Długie obcowanie z Tinderem, może doprowadzić do wielu nowych i ciekawych znajomości, co czasami może być problematyczne, szczególnie dla kobiet, które zmagają się z uczuciem ciągłego podniecenia.

Tinder — czy warto?

Choć twórcom nie można odmówić genialnego pomysłu, warto pamiętać, że najwięcej bonusów, dostaję ci, którzy najwięcej płacą. Niestety, taki jest urok tego typu aplikacji. To, co na pewno przemawia na korzyść popularnej apki randkowej, to liczba jej użytkowników na całym świecie oraz to, że również w wersji darmowej Tinder ma sporo do zaoferowania. Darmowe konto, nic nie kosztuje, ale jednocześnie pozwoli nam sprawdzić „z czym to się je”. W razie naszego niezadowolenia, usunięcie konto z portalu jest bezpłatne.

Jak z niemal każdą tego typu aplikacją, najważniejszym czynnikiem, będą zawsze ludzie. Tinder z racji swojej popularności, jest w absolutnym topie apek randkowych i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie to się zmieniło. Spróbować jak najbardziej warto, reszta zależy już tylko od naszych oczekiwań.