Jak dbać o gadżety erotyczne?

Jak dbać o gadżety erotyczne

Dobrej jakości gadżety erotyczne nie są tanie, do tego zazwyczaj trafiają w gust nawet bardzo wymagających użytkowników. Nic zatem dziwnego, że każdy właściciel zabawek dla dorosłych chce zachować je jak najdłużej w dobrym stanie.

Konieczne jest ponadto zadbanie o ich higienę – po to, by użytkowanie pozostało bezpieczne dla zdrowia. Zatem – jak dbać o gadżety erotyczne i ich odpowiednią pielęgnację?

Dlaczego czyszczenie zabawek erotycznych jest tak istotne?

Z gadżetami erotycznymi jest dokładnie tak samo, jak z bielizną – biorąc pod uwagę, że stykają się z intymnymi obszarami ciała, należy zachować je w odpowiedniej higienie. Jednak, w odróżnieniu od bokserek, fig czy innego rodzaju majtek, zabawek tego rodzaju nie można prać w pralce, do tego nie jest wskazane używanie silnych, chemicznych detergentów.

Gadżety erotyczne mogą być zbudowane z materiałów różnego rodzaju. Należą do nich, na przykład: guma, lateks, silikon, niekiedy plastik lub innego rodzaju tworzywa sztuczne. Surowce te różnią się nie tylko wrażeniami dotykowymi, ale przede wszystkim mogą charakteryzować się odmienną porowatością powierzchni. Co to oznacza dla Ciebie, jako użytkownika?

Im bardziej porowata faktura gadżetu, tym łatwiej może tworzyć się na jego powierzchni potencjalnie groźny dla zdrowia film bakteryjny lub pleśń. Z początku nie zauważysz tego rodzaju drobnoustrojów, a używając dalej nieodpowiednio oczyszczonej zabawki, takiej jak wibrator, jajeczko wibrujące czy sztuczna pochwa narazisz się na infekcję intymną. Do tego nie od razu będziesz w stanie ustalić jej źródło! Więcej tego typu gadżetów znajdziesz na SexActive.pl.

Prawidłowe dbanie o higienę akcesoriów erotycznych służy zatem przede wszystkim ochronie własnego zdrowia – wszelkiego rodzaju stany zapalne okolic intymnych są bowiem nie tylko bolesne i dokuczliwe, ale mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami, jeżeli w porę nie podejmiesz się ich leczenia. W związku z tym zawsze i każdemu zalecamy – dbaj o higienę zabawek erotycznych dla własnego dobra – niech kojarzą Ci się jedynie z przyjemnością, a nie także z kłopotliwymi wizytami w gabinecie lekarskim!

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Wiedząc już, dlaczego utrzymanie wysokiego poziomu higieny zabawek erotycznych jest tak ważne, koniecznie zapoznaj się także z naszymi wskazówkami dotyczącymi zasad dbania o sterylną czystość takich akcesoriów. A metod oczyszczania gadżetów jest, wbrew pozorom, całkiem sporo!

Ciepła woda z mydłem

Tak – najprostsze sposoby są zazwyczaj najlepsze! Większość akcesoriów erotycznych najłatwiej, najszybciej i praktycznie najtaniej doprowadzisz do czystości poprzez bardzo dokładne ich umycie. Oczywiście, sama ciepła woda nie wystarczy. Możesz zatem użyć nawet najzwyklejszego mydła w kostce. My zalecamy jednak wybieranie takich, które są jednocześnie dość delikatne i przy tym antybakteryjne (zwróć uwagę głównie na to, czy w składzie takiej kostki lub płynu myjącego nie znajduje się alkohol, który może prowadzić do wysychania powierzchni zabawki, a nawet jej pękania). Postaraj się umyć bardzo dokładnie całą powierzchnię przedmiotu. Jeśli jest to zabawka na baterie, wyjmij je przed czyszczeniem i dokładnie zamknij pustą przestrzeń zasilającą.

Czyszczenie w wysokiej temperaturze – sanityzacja akcesoriów erotycznych

To metoda, która umożliwia niezwykle dokładne oczyszczenie Twoich akcesoriów erotycznych. Sanityzację możesz wykonać albo w zwykłym garnku z gotującą się wodą, albo w zmywarce wyposażonej w krótki, intensywny program z gorącą wodą. W obu przypadkach nie stosuj żadnego detergentu! Sam wrzątek doskonale wybije groźne drobnoustroje. Uwaga – ten sposób czyszczenia gadżetów przeznaczony jest jedynie do zabawek wykonanych z takich materiałów, jak metal, szkło lub, ewentualnie, silikon. Do tego gadżety mogą być wyłącznie manualne, a ich konstrukcja zwarta – nie odświeżysz w ten sposób wyrobów zasilanych bateryjnie czy zbudowanych z kilku ruchomych elementów. Samo wyparzanie powinno natomiast trwać maksymalnie parę minut.

Wygoda i bezpieczeństwo – gotowe preparaty czyszczące do zabawek erotycznych

Z pewnością najłatwiejszym sposobem na bardzo dokładne oczyszczenie akcesoriów i pozbycie się z ich powierzchni grzybów oraz bakterii będzie użycie specjalnych preparatów czyszczących. Są dostępne w różnych formach, zarówno płynów do spryskiwania, jak i pianek, żeli czy też nawet jednorazowych chusteczek, które doskonale sprawdzą się zawsze wtedy, gdy zabierasz ulubione zabawki w podróż lub do partnera/partnerki. Ich użycie nie jest skomplikowane, wystarczy postępować zgodnie z dołączoną do nich instrukcją. Są przy tym bezpieczne i dla Twojej skóry, i dla powierzchni zabawek (zawsze jednak upewnij się przed użyciem, czy producent określił, do jakiego typu akcesoriów lub materiałów przeznaczony jest dany preparat).

Dbaj o higienę gadżetów erotycznych także w trakcie zabawy!

O zachowanie higieny gadżetów erotycznych dbaj także bezpośrednio w trakcie zabawy. Używaj lubrykantów zalecanych do akcesoriów tego rodzaju (które chronią skórę przed otarciami mogącymi stanowić źródło późniejszej infekcji), ale też, jeżeli nie tylko Ty korzystasz z danej zabawki, zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie – na przykład w postaci prezerwatywy nakładanej na akcesoria w przypadku korzystania z nich przez kilka osób.

Artykuł sponsorowany.