Korzyści dla urody płynących z codziennego picia kawy

picie kawy a uroda

Czy wiesz, że picie kawy może zrobić więcej niż tylko pobudzić Cię rano? Może również korzystnie wpłynąć na Twoją skórę! Chociaż wszyscy słyszeliśmy o negatywnych skutkach picia zbyt dużej ilości kawy, takich jak bezsenność i pobudzenie, istnieje wiele korzyści płynących z picia kawy dla Twojej skóry. Kofeina zawarta w kawie pobudza krążenie krwi i pomaga w regeneracji komórek, co jest korzystne dla Twojej cery. Kawa jest również bogata w przeciwutleniacze, które pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kawa może mieć również niesamowite korzyści dla Twojej urody. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak kawa wpływa na naszą urodę.

Kawa — jakie zawiera witaminy i minerały?

Kawa to niezwykły napój — jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i ma wiele korzyści dla zdrowia. Kawa zawiera wiele cennych minerałów i składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Są to m.in.: 

  • witamina E — odgrywa ona rolę we wzroście i rozwoju komórek, a także w funkcjonowaniu układu odpornościowego. 
  • tiamina (B1) 
  • folian (B9)
  • cynk
  • magnez
  • wiele przeciwutleniaczy, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem. Niektóre z przeciwutleniaczy zawartych w kawie to karotenoidy, takie jak luteina i zeaksantyna. Te składniki odżywcze są ważne dla zdrowia oczu, ponieważ pomagają filtrować światło i chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV.

Bogata w antyoksydanty

Zapewne słyszałeś o szkodliwym działaniu wolnych rodników na skórę i nie tylko. Warto więc wiedzieć, jak kawa wpływa na urodę, dzięki właśnie zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników.  Kawa jest bogatym źródłem antyoksydantów, które pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki powstają, gdy organizm rozkłada kwasy tłuszczowe. Gdy w organizmie zabraknie przeciwutleniaczy, wolne rodniki mogą uszkodzić skórę, powodując zmarszczki, a nawet raka skóry. Picie kawy pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

Działanie oczyszczające

Kawa ma także działanie oczyszczające. Pomaga usuwać ze skóry zanieczyszczenia, takie jak brud i toksyny. Dzięki temu Twoja skóra wygląda i czuje się czysta i świeża. Jeśli masz skórę trądzikową, kawa może pomóc Ci pozbyć się zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory i powodować trądzik. To kolejna z najlepszych korzyści płynących z picia kawy dla Twojej skóry.

Zmniejszanie cieni pod oczami

Czy wiesz, że picie kawy może zmniejszyć ciemne kręgi – okropny efekt uboczny późnej nocy? Cienie pod oczami, czyli hiperpigmentacja, są spowodowane wieloma czynnikami, w tym genetyką, alkoholem, paleniem, stresem i zbyt małą ilością snu. Kofeina i antyoksydanty zawarte w kawie pomagają zwalczać te czynniki i mogą zmniejszyć cienie. 

Podsumowanie

Ziarna kawy, które parzysz na poranną kawę, są pełne przeciwutleniaczy, które mogą zdziałać cuda dla Twojej skóry. Codzienne picie kawy może nie tylko pomóc Ci nie zasnąć, ale także sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać i czuć się zdrowiej. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać zalety kawy dla urody, spróbuj pić kawę organiczną. Dzięki temu uzyskasz wszystkie korzyści zdrowotne płynące z picia kawy bez toksycznych pestycydów.