O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy?

mężczyzna patrzy na kobietę

Relacje międzyludzkie bywają skomplikowane, choć gra damsko -męska może budzić wiele emocji. Zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. To jednak płeć piękna ma tendencję do analizowania, zastanawiania się, porównywania zachowań. Zapewne niejedna z kobiet zadała sobie nie raz  retoryczne pytanie: ” o czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy”? Odpowiedź może zadziwić.

Mężczyźni są wzrokowcami

O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy? W życiu każdej kobiety choć raz pojawiły się takie wątpliwości i pytania. Nic dziwnego, bo to temat dość intrygujący. Mężczyźni są wzrokowcami , dlatego też zwracają uwagę na wygląd kobiety. Być może nie zawsze zapamiętają, jak była ubrana ukochana  na pierwszej randce, to jednak zwrócą uwagę na sylwetkę oraz ogólny wygląd. Liczy się sposób bycia, tembr głosu, zachowanie. Mężczyźni dokonują ogólnej oceny. Każdy z panów ma swój ideał kobiecego piękna, choć czasami jest tak, że zachwycą się kobietą, która nie mieści się w tym osobistym kanonie. Jak się okazuje, odpowiedź na  pytanie ” O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy” nie jest takie oczywiste.

O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy? 

Badania pokazują, że atrakcyjność fizyczna odgrywa duże znaczenie szczególnie na początku związku. Mężczyzna wpatrując się w kobietę, która mu się podoba, zwraca uwagę na włosy, makijaż, ubranie, sposób poruszania się. Atrakcyjna partnerka podnosi poczucie wartości każdego mężczyzny, podbudowuje jego ego. Dopiero później bardziej liczy się charakter, wzajemny stosunek czy wewnętrzne ciepło. Mężczyzna patrząc na atrakcyjną kobietę myśli także o zaspokojeniu swoich erotycznych potrzeb, choć zazwyczaj głośno się do tego nie przyznaje. Chyba, że znajduje się w gronie swoich męskich przyjaciół. Wówczas rozmowy stają się swobodniejsze, bardziej dosadne.

Każda para to osobna historia. 

Każda relacja damsko – męska jest inna, ma różne podłoża, osobistą historię, przeżycia. Dlatego też odpowiadając na pytanie:” O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy” należy uwzględnić wiele innych czynników. Wypowiedź Marka pokazuje to dosadnie. ” Kiedy patrzę  na Martę, moją obecną żonę, zawsze myślę o tym, jakim jestem szczęściarzem. Marta jest ideałem nie tylko z wyglądu. Mądra, niezwykle piękna, zadbana, dobrze ubrana, a przy tym pełna ciepła i empatii. Cieszę się, że wybrała właśnie mnie. Jest czystą miłością” – Marek jest wzruszony, gdy pytam go o jego żonę. Takie wypowiedzi pokazują, że każda historia jest indywidualna i wynika z osobistych doświadczeń.

Flirt nie taki zły…

Każdy człowiek potrzebuje adoracji, zainteresowania ze strony płci przeciwnej. To niezwykle ważne, by czuć się dobrze z samym sobą. Czasami jedno spojrzenie może być zaproszeniem do flirtu czy frywolnej rozmowy, która może zakończyć się w dowolny sposób. Flirt nie jest niczym złym, ważne, by osoby biorące w nim udział nie były do niego zmuszane. O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy? Może właśnie o tym, by w miłym towarzystwie spędzić wieczór, napić się wina, porozmawiać, pośmiać, a nawet poflirtować. Taka zabawa damsko – męska bywa bardzo ożywcza i zwiększa poczucie własnej wartości. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Życie bywa trudne, nieprzewidywalne, dlatego warto od czasu do czasu spojrzeć na nie nieco przewrotnie, inaczej niż do tej pory. Taka postawa zaprocentuje w przyszłości.

Jak zatem można odpowiedzieć na pytanie : „O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy”? Na pewno dostrzega walory typowo fizyczne ( widzi zgrabną sylwetkę, długie nogi, apetyczny biust czy piękne włosy). Może być zainteresowany jedynie flirtem, a może wierzy, że stworzy dłuższą relację. Pierwsze spojrzenie, spotkanie bywa decydujące. Ono odgrywa dużą rolę. Jeśli mężczyzna zna kobietę nieco dłużej , patrząc na nią,  przywołuje w myślach wydarzenia z ich wspólnego życia lub jakieś istotne momenty. Czasami myśli tylko i wyłącznie o seksie. Odpowiedź na to pytanie uzależnione jest też od wieku mężczyzny, jego sytuacji życiowej oraz relacji z innymi. Inaczej zachowa się nastolatek wpatrzony w koleżankę z klasy, która bardzo mu się podoba, a jeszcze inaczej mężczyzna 40- letni z bogatym bagażem doświadczeń. Każda sytuacja jest inna, warto o tym pamiętać. Ważne jednak, by mężczyzna patrzący na kobietę miał jedynie dobre, pozytywne myśli. Bo przecież kobiety to płeć piękna. Zawsze i wszędzie.