Jak szybko zakończyć romans? Zostaw go, jeśli Cię nie kocha!

jak zakończyć romans w pracy

Romans może z czasem przerodzić się w poważny związek, lecz z drugiej strony bywa jedynie przelotnym czasem pełnym namiętności. W sytuacji, gdy nie ma on przyszłości, warto pomyśleć o jego zakończeniu. Choć wydaje się to trudne, zwykle okazuje się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kiedy zakończyć romans i jak zrobić to z klasą?

Czas na rozstanie

Kobiety często zastanawiają się, jaka jest najlepsza pora na zakończenie romansu. Na formach internetowych można znaleźć liczne posty typu „mam męża i romans z żonatym” czy „jak zakończyć romans z żonatym mężczyzną”. Okazuje się, że związek z osobą, która pozostaje w małżeństwie najczęściej nie ma przyszłości. Niemniej jednak problem ten dotyczy również mężczyzn, którzy nie są gotowi na poważniejsze deklaracje bądź szukają jedynie przelotnych znajomości. Kiedy i jak zakończyć romans? Kobiety zwykle decydują się na rozstanie, gdy:

  • chcą poważnego związku, którego nie chce mężczyzna,
  • nie czują się kochane ani doceniane,
  • mężczyzna je okłamuje,
  • obietnice partnera nie mają przełożenia na realne życie.

Wielu z nich trudno podjąć decyzję o zakończeniu romansu, tymczasem w pewnych przypadkach warto działać szybko. Toksyczna relacja wpływa bowiem na naszą psychikę, nie pozwalając normalnie funkcjonować.

Jak zakończyć romans?

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie, jak zakończyć romans emocjonalny bądź fizyczny. Zdrada w małżeństwie, związek z żonatym mężczyzną, fala pozytywnych i negatywnych emocji – to tylko niektóre czynniki nie pozwalające nam myśleć logicznie. Często podejmujemy więc pochopne działania, dążąc do zakończenia relacji. Tymczasem emocje warto odstawić na boczny tor, wybierając szczerą i spokojną rozmowę. Dobrze, aby odbyła się ona na neutralnym gruncie. Warto przedstawić partnerowi swoje racje, lecz jednocześnie wysłuchać, co on ma do powiedzenia. Pamiętajmy, że rozmowa kończąca romans nie powinna przypominać negocjacji. Mężczyzna może obiecywać, że się zmieni, budując trwały związek. Niemniej jednak zwykle tego typu rozmowy odbywają się znacznie wcześniej, zatem nie należy ich powielać.

Romans emocjonalny – jak szybko go zakończyć?

Zdrada emocjonalna jest z psychologicznego punktu widzenia trudniejsza, niż zdrada fizyczna. W tym przypadku niekoniecznie współżyjemy z partnerem (choć zdrada emocjonalna może iść w parze ze zdradą fizyczną), jednak znajdujemy w nim prawdziwe oparcie i zrozumienie. Objawy zdrady emocjonalnej to między innymi:

  • spędzanie sporej ilości czasu z partnerem,
  • zwierzanie się partnerowi ze swoich problemów,
  • poruszanie w rozmowach tematów związanych z życiem w małżeństwie,
  • poczucie, że partner jest jedyną osobą, na której możemy polegać.

Granica pomiędzy przyjaźnią a zdradą emocjonalną jest bardzo cienka, dlatego tym trudniej zakończyć tego typu romans. Tutaj jednak ponownie kluczem do sukcesu okazuje się szczera rozmowa. Warto przytoczyć partnerowi swoje obawy i racje, jednocześnie prosząc go o zrozumienie. Nie każdy bowiem dostrzega zdradę emocjonalną – czasami jest ona oczywista wyłącznie dla jednej ze stron.

Jak zakończyć romans szybko i z klasą?

Chcąc zakończyć romans, warto okazać szacunek zarówno sobie, jak i partnerowi. Wiele kobiet działa pochopnie, najpierw zastanawiając się, jak uwieść zajętego faceta, a następnie jak szybko zakończyć romans. Na myśl przychodzi przede wszystkim wysłanie wiadomości SMS bądź maila, jednak należy pamiętać, że są to mało eleganckie metody. Sprawdzają się one wyłącznie w przypadku, gdy mężczyzna nie jest chętny do podjęcia rozmowy, zbywa nas bądź notorycznie kieruje ją na inny tor. Warto mieć na uwadze, że na drodze do szybkiego zakończenia romansu zazwyczaj nie stoi partner, lecz nasza psychika. Odwlekamy moment, w którym zdecydujemy się na rozstanie. Jednocześnie mamy nadzieję, że jeszcze nie jest za późno na zmiany, które pomogą uratować związek. Czasami też boimy się zakończyć romans i wrócić do naszej szarej codzienności. Najważniejsza jest więc praca samej ze sobą, swoimi emocjami i wątpliwościami. Pomoże ona szybko i z klasą zakończyć romans.