Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

rozstępy

Rozstępy są spowodowane rozciąganiem skóry spowodowanym szybkim przyrostem masy ciała, zmianami sylwetki w okresie dojrzewania, zmianami hormonalnymi w czasie ciąży, czy zwiększoną masą mięśniową. Rozstępy mogą pojawić się na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Rozstępy, które początkowo wyglądają jak pęknięcia na skórze, powstają, gdy skóra intensywnie naciągnięta zmianami sylwetki nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilości włókien kolagenowych i staje się łamliwa. Chociaż włókna kolagenowe są bardzo trwałe, osłabienie włókien kolagenowych może wystąpić zarówno u młodzieży, jak i osób starszych. Podpowiadamy, jak pozbyć się rozstępów?

Skąd się biorą rozstępy na plecach?

Rozstępy, powszechnie znane jako tygrysie paski, to blizny z paskami w kształcie wrzeciona, które biegną równolegle do powierzchni skóry. Są produkowane z powodu dużego naprężenia. Włókna kolagenowe następnie odrywają się i stają się cieńsze i mniej trwałe. Zaburzenie tego typu naturalnej struktury i osłabienie funkcji tkanki łącznej zmniejsza również elastyczność skóry w miejscach dotkniętych rozstępami. Charakteryzuje się relaksacją i mniejszym stopniem przebarwień. Rokowanie co do usunięcia blizny lub zmniejszonej widoczności zależy w dużej mierze od wieku zmiany. Rozstępy na plecach dorastających chłopców są czasami związane z zaburzeniami endokrynologicznymi. Często są również wynikiem gwałtownego wzrostu lub przyrostu masy ciała.

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Na rozstępy wpływa przede wszystkim regularna pielęgnacja ciała specjalnymi kosmetykami. Ich skoncentrowana formuła pomaga redukować nieestetyczne blizny dzięki właściwościom zwiększającym spójność i wytrzymałość tkanki łącznej. Dodatkowo masaż głęboko nawilża, zapobiega wysuszaniu skóry i wygładza powierzchnię zapewniając uczucie komfortu. Balsam na rozstępy można stosować do masażu ciała. Do różnych zabiegów należy stosować peelingujące rękawiczki lub wałki, które głęboko pobudzają miejscowe krążenie i silnie wpływają na proces złuszczania. Odpowiednio zbilansowana dieta jest nieoceniona w walce z niedoborami. W diecie musi znaleźć się witamina C, która ma właściwości antyoksydacyjne, bierze udział w syntezie włókien kolagenowych, a także wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Jak pozbyć się rozstępów – polecane zabiegi

Czy stosowałaś wiele rozwiązań, stosowałaś profesjonalną kosmetykę do pielęgnacji skóry na rozstępy, ale brzydkie rozstępy nie dają Ci spać w nocy? Do perfekcyjnego leczenia rozstępów warto zastosować innowacyjną metodę. Mezoterapia mikroigłowa to proces, w którym kosmetyczki wykorzystują specjalistyczny sprzęt do stymulacji odnowy skóry. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu zabiegowi mezoterapii mikroigłowej poprawia się koloryt i elastyczność skóry, jej regeneracja i redukcja rozstępów. Kolejnym zabiegiem zmniejszającym widoczność rozstępów jest zastosowanie fal radiowych o częstotliwości radiowej. Jest to zabieg ujędrniający, redukujący niedoskonałości skóry, takie jak rozstępy czy cellulit oraz stymulujący produkcję i odmładzanie kolagenu.