Co daje i czym jest detoks sokowy?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób oczyścić i odtruć swój organizm wypróbuj dietę detoks sokowy. Niemniej, by nie „kupować kota w worku”, przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się najważniejszych faktów o detoksie sokowym, czym jest, gdzie go zamówić, na czym polega oczyszczanie i odtruwanie?

Co to jest detoks sokowy?

Detoks sokowy zwany inaczej dietą sokową polega na piciu soków i koktajli owocowo-warzywnych przez okres od 3 do 5 dni celem oczyszczenia organizmu. Soki muszą być niepasteryzowane, bardzo dobrej jakości, najlepiej pozyskiwane metodą tłoczenia na zimno. Oprócz soków podczas diety można również pić herbatki ziołowe, jak i zwykłe herbaty bez użycia cukru.

Przygotowanie detoksu sokowego wymaga zaangażowania i wiedzy, zatem najprościej jest zamówić dietę sokową, na przykład w firmie cateringowej Light Catering. Dzięki zamówieniu w Light Catering nie trzeba się już o nic martwić, gotową dietę otrzymasz pod wskazany adres. Soki i koktajle owocowo-warzywne zawsze świeże są naturalną dawką wielu witamin i minerałów.

Co daje detoks sokowy?

Detoks sokowy pozwala na:

  • wyregulowanie problemów ze strony układu pokarmowego;
  • sprzyja poprawie wyglądu sylwetki;
  • daje zastrzyk energii;
  • ogólne samopoczucie ulega poprawie;
  • oczyszcza ciało z toksyn oraz substancji nagromadzonych w organizmie przez dłuższy czas;
  • wspomaga dietę odchudzającą;
  • uzupełnia niedobory minerałów i witamin;
  • pomaga walczyć ze stresem.

Zazwyczaj nagromadzenie w organizmie toksyn dostrzega się w wyglądzie skóry, na przykład najszybciej zauważalne są cienie pod oczami. Także obniżony nastrój, złe samopoczucie mogą być wynikiem zbyt dużej ilości toksyn w organizmie.

Reset organizmu

Dieta sokowa to reset organizmu, dzięki czemu twoje samopoczucie ulegnie poprawie, wspomoże walkę z nadprogramowymi kilogramami, zminimalizuje stres. Nie będzie już widać niekorzystnych zmian na skórze, zniknie także osłabienie. Od tej pory możesz wejść z czystą kartą w zdrowe odżywianie.

Jak spożywać soki?

Soki powinno się wypijać regularnie, koniecznie o stałych porach w ilości od 5 do 6 dziennie. Każdego dnia powinno się także na czczo wypić szklankę wody z cytryną oraz w ciągu dnia spożywać czystą wodę od 2 do 3 litrów. Ostatni posiłek należy zjeść dwie godziny przed snem.

Kiedy podejmiesz już decyzję o wprowadzeniu diety sokowej, zacznij do jadłospisu włączać jak najwięcej owoców i warzyw, a zrezygnuj z wszelkich fast foodów oraz cukru. Podczas detoksu trzeba koniecznie zrezygnować z kawy oraz alkoholu, a dietę można stosować raz na kwartał, nie częściej.