TOP 3 urządzenia AGD do miniprzekąsek

Wszyscy uwielbiają przekąski – szczególnie w wersji mini. Są idealnym smakołykiem “na raz”, wyglądają efektownie i często wprawiają nasze kubki smakowe w stan euforii. Chociaż serwowane są głównie na imprezach i spotkaniach towarzyskich, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mini przekąski przyrządzić bez okazji. Pomocne w tym procesie są dedykowane sprzęty AGD, dzięki którym czas spędzony w kuchni ograniczymy do minimum. W poniższym artykule prezentujemy 3 urządzenia, których zakup z całą pewnością warto rozważyć. Zapraszamy do lektury!

Maszyna do popcornu – szybki sposób na zdrową miniprzekąskę

Mało kto wie, że popcorn jest z nami już od XVI wieku. Ta mini przekąska już od pierwszego momentu trafienia do Europy podbiła serca jej mieszkańców. Popcorn powstaje w wyniku działania wysokiej temperatury na ziarna kukurydzy. W ich wnętrzu znajduje się niewielka ilość wody, która parując wytwarza ciśnienie, pozwalające na rozerwanie łupiny. W ten sposób z ziarna wydostaje się bielmo – czyli nasz popcorn.

Choć w sklepach znajdziemy wiele propozycji gotowego popcornu, jak również zestawów do przyrządzenia w mikrofali, ich skład często nie prezentuje się najlepiej. O wiele zdrowszą i opłacalną ekonomicznie decyzją, jest zakup maszyny do popcornu. Dzięki dużej konkurencyjności na rynku, można przebierać w ogromnej ofercie jakościowych urządzeń. Przykładowo, maszyna do robienia popcornu włoskiego producenta Ariete, korzysta z beztłuszczowego systemu prażenia hot air. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie pysznej miniprzekąski  bez grama oleju. Czy to nie wspaniałe?

Frytownica – jedno urządzenie, wiele możliwości

Dzięki klasycznej frytownicy możliwe jest smażenie różnorakich produktów spożywczych na głębokim tłuszczu – nie tylko frytek. Prawda jest taka, że w urządzeniu można przyrządzić praktycznie wszystko: od mięsa, aż po owoce morza. Zasada ta dotyczy też przekąsek – również tych w wersji mini.

Frytownica może posłużyć do przygotowania wielu rzeczy. Jeśli chodzi o drobne smakołyki, wybór najczęściej pada na nuggetsy z kurczaka, mini kotleciki z tofu oraz kawałki warzyw w panierce. Urządzenie idealnie nadaje się do smażenia pączków i faworków – nic nie stoi na przeszkodzie, by można było je przygotować także w małym rozmiarze. Osoby dbające o linię powinny zdecydować się na zakup frytownicy beztłuszczowej, która do obróbki termicznej wykorzystuje gorące powietrze.

Minipiekarnik – idealny do mini przekąsek

Czy może istnieć lepsze urządzenie do robienia mini przekąsek niż to, które samo posiada słowo “mini” w nazwie? Minipiekarnik to ciekawy sprzęt AGD, który działa na tej samej zasadzie, co jego pełnowymiarowy odpowiednik. Różnica jest jednak taka, że – oczywiście, poza rozmiarem – zużywa on o wiele mniej prądu i jest tańszy w eksploatacji. Przygotować można w nim wiele mini przekąsek – szczególnie poleca się czosnkowo-ziołowe grzanki oraz minipizzę z ciasta francuskiego.

Dobry sprzęt AGD jest w stanie ułatwić czynności związane z gotowaniem i skrócić czas potrzebny na zrobienie miniprzekąsek. Pamiętajmy, by podczas wyboru gadżetów kuchennych kierować się przede wszystkim ich jakością i użytecznością. Zakup jednego z proponowanych przez nas w powyższym artykule sprzętów AGD, z pewnością będzie trafnym wyborem.