Szukasz wszechstronnego zabiegu? Poznaj mezoterapię igłową!

Skóra dość szybko zaczyna się starzeć, bo już po 25 roku życia spada produkcja kolagenu, a pierwsze zmarszczki mogą się pojawić zaledwie kilka lat później. Zmarszczki nie są zresztą jedynym problemem, a jedną ze skuteczniejszych sposobów na odmłodzenie skóry jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia – co to za zabieg?

Mezoterapia to zabieg oferowany przez gabinety medycyny estetycznej. Intensywność oraz głębokość nakłuć dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjentów. Nakłucia cienkimi igłami powodują mikrouszkodzenia w tkance skórnej, co inicjuje odnowę biologiczną skóry i przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu. Zabiegi przeprowadzane w Beauty Address nie kończą się jednak na samym nakłuwaniu, bo dodatkowo głęboko do skóry są jeszcze wprowadzane składniki aktywne o działaniu regenerującym, odmładzającym i wzmacniającym.

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, w zależności od tego, jaki obszar skóry ma być poddany nakłuwaniu. Nie jest to bolesna procedura, choć może powodować pewien dyskomfort, dlatego przed mezoterapią nakłada się na skórę kremem znieczulającym. Obrzęki i zaczerwienienia, jakie mezoterapia zostawia po sobie, znikają najczęściej następnego dnia po zabiegu. Czasami zdarzają się małe siniaczki, które ustępują po kilku dniach.

Na co pomaga mezoterapia igłowa?

Wielka popularność tego zabiegu wynika z jego wszechstronności. Mezoterapia pomaga usunąć zmarszczki, wygładza skórę, ujędrnia i przywraca napięcie. Może zredukować cienie pod oczami oraz inne objawy zmęczonej cery. Jest skutecznym sposobem na cellulit oraz rozstępy, prócz tego poleca się ją przy wypadających, osłabionych włosach. Zabiegi odmładzające przeprowadzane są nie tylko na twarzy, ale też szyi, dekolcie i dłoniach.

Kto może poddać się mezoterapii?

Nie jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny, niemniej przeprowadzenie zabiegu możliwe jest dopiero po konsultacji. Przeciwwskazaniem do mezoterapii jest ciąża, okres laktacji, cukrzyca, stany zapalne skóry, choroby immunologiczne, nadwrażliwość na preparaty podawane w trakcie zabiegu. Po mezoterapii należy unikać ekspozycji na ekstremalne temperatury, powinno się też zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz wykonywania peelingów.