Kosmetyki do koloryzacji – farby z apteki i farby chemiczne

Świadomość ludzka związana z koloryzacją włosów, z każdym rokiem wzrasta, co widać po wyborach klientów kupujących farby coraz mniej ingerujące we włosy. Na klientów niezadowolonych z efektu farbowania włosów trafić można bez trudu. Pokazują efekt nieudanych koloryzacji w mediach społecznościowych, piszą o alergiach, jakie mają na środki chemiczne.

Czym zastąpić farby chemiczne?

Farby chemiczne dostępne są w każdej drogerii, kiosku, czy sklepach sieciowych. Najczęściej kupuję się je, ponieważ są pod ręką, i jest ich bardzo duży asortyment. Nie bierze się najczęściej pod uwagę, że taka farba może wywołać skutki alergiczne lub może zniszczyć włosy, czasem nieodwracalnie.

Co więc zrobić, kiedy nie chce się już więcej stosować składników chemicznych, a chciałoby się wypróbować składniki naturalne?

Color&Soin ratunkiem dla zniszczonych włosów

Color&Soin to faktycznie ratunek dla zniszczonych włosów, ale w jaki sposób farba z apteki może uratować włosy? To, co wydaje się niedorzeczne okazuje się mieć poparcie w naturalnych składnikach Color&Soin powstałych dzięki doskonałej francuskiej technologii. Składniki naturalne w farbach z apteki są składnikami aktywnymi dostarczającymi włosom blasku i piękna, na jakie zasługują.

Które z aktywnych składników naturalnych ratują zniszczone włosy?

Wszystkie składniki mają wpływ na wydobycie piękna z farbowanych włosów, niemniej kilka z nich posiada szczególny wpływ na naprawę tych, które zostały zniszczone. Należałoby wymienić choćby:

  • soję rekonstruującą i odbudowującą włos;
  • pszenicę nawilżającą i regenerującą strukturę włosa;
  • odżywiający włosy owies;
  • pielęgnujący suche i zniszczone włosy roślinny olejek z kokosa.

To jedynie kilka z mających zbawienny wpływ składników naturalnych farb Color&Soin.

Produkty Color&Soin do pielęgnacji włosów farbowanych

Color&Soin oprócz doskonale opracowanych farb łagodnych dla skóry głowy przygotował dla swoich klientów produkty do pielęgnacji włosów:

  • spraye do retuszu odrostów;
  • szampony do włosów ciemnych i jasnych;
  • balsam do włosów z ekstraktami roślinnymi.

Najlepsza recepta dla zdrowych włosów

Farby i produkty do pielęgnacji Color&Soin można kupić jedynie w aptekach (lista aptek dostępna jest na stronie producenta). Coraz więcej aptek stara się, by mieć w sprzedaży farby o naturalnych składnikach, stworzone w taki sposób, by nie uczulać i nie niszczyć struktury włosa.

Londyński Instytut Dermatologii przedstawił swoje badania, z których wynika, że w ciągu sześciu lat ponad dwukrotnie wzrosła liczba przypadków reakcji alergicznych spowodowanych użyciem farb chemicznych. Warto więc zastanowić się, by kolejnym razem do koloryzacji użyć już farby z apteki.