Kolagen do picia dla promiennej cery i mocnych włosów

Picie kolagenu i jak to właściwie działa?

Kolagen to białko, które zapewnia skórze strukturę i elastyczność. Znajduje się w tkankach łącznych, chrząstkach, kościach, ścięgnach, więzadłach i naczyniach krwionośnych. Pomaga również zachować zdrową skórę, utrzymując jej elastyczność.

Można go znaleźć w naturalnych źródłach, takich jak: mięso, ryby i drób, a także w suplementach dla osób, które szukają sposobu na zwiększenie spożycia kolagenu.

Picie kolagenu to nie tylko uzupełnienie większej ilości kolagenu do diety, ale także poprawia system trawienia i powoduje przyspieszenie metabolizmu. Ostatnie badania wykazały, że picie kolagenu może pomóc w utracie wagi poprzez zwiększenie tempa metabolizmu o 10%.

Czy picie kolagenu może pomóc w walce z wiekiem i zmarszczkami

Uzupełnianie kolagenu w formie do picia pojawiło się już jakiś czas temu, ale dopiero od niedawna ludzie zaczęli dostrzegać jego zalety. Często twierdzi się, że picie kolagenu może pomóc w walce ze starzeniem się i zmarszczkami.

Picie kolagenu może pomóc w uśmierzeniu bólu stawów, ale co z innymi korzyściami? W tym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z picia kolagenu i sposobom jego wykorzystania w codziennym życiu.

Kolagen znajduje się w prawie każdej części twojego ciała. To główne białko strukturalne w skórze, włosach i paznokciach. Występuje również w stawach i ścięgnach, a także więzadłach i kościach. Picie kolagenu pomoże ci utrzymać zdrowy poziom kolagenu podczas diety lub próby schudnięcia!

Kolagen jest naturalnym składnikiem stosowanym w kosmetologii i medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwością spowalnia proces starzenia się skóry, co wiąże się z hamowaniem procesów powstawania zmarszczek. Ponadto odpowiedni poziom kolagenu w organizmie wpływa na kondycje naszych włosów, skóry twarzy i paznokci. Niestety wraz z biegiem czasu nasz organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, dlatego też aby opóźnić pojawienie się objawów, rekomenduje się suplementowanie kolagenu.

Jaki suplement kolagenowy wybrać ? Który jest najbardziej skuteczny ?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów kolagenowych. Wybór jednego spośród wielu może okazać się trudny jeśli nigdy wcześniej nie interesowałeś się tym tematem. Kolagen może różnić się rodzajem pochodzenia. Możesz znaleźć kolagen rybi, wołowy czy wieprzowy. Ponadto suplementy kolagenowe mogą różnić się postacią spożywania, przykładowo na rynku dostępny jest: kolagen do picia, kolagen w tabletkach lub kapsułkach, kolagen w proszku itd.

Jeżeli oczekujesz spektakularnych efektów najlepszym produktem jest hydrolizowany wołowy kolagen do picia. Kolagen ten jest wysoko wchłanialny, bo aż w 95%. Wysoka wchłanialność produktu wpływa na jakość oczekiwanych efektów.