Jaki jest najbezpieczniejszy zabieg na odchudzanie?

Zabiegi na odchudzanie należą do skutecznych sposobów na zmniejszenie objętości swojego ciała. Oferta rynku medycyny estetycznej oferuje wiele metod, które wspomagają walkę z nadwagą. Każdy zabieg rządzi się swoimi prawami i posiada inne właściwości. Jaki zabieg jest najlepszy na szybkie odchudzanie?

Które zabiegi wyszczuplające są warte uwagi?

Tradycyjne zabiegi odchudzające są kojarzone głównie z odsysaniem tłuszczu i chirurgicznymi metodami odchudzania. Jeszcze niedawno dużą popularnością cieszyła się lipoliza iniekcyjna. Lipoliza lub liposukcja iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu substancji do ciała. Preparat doprowadza do redukcji tkanki tłuszczowej i pożądanego wyszczuplenia. Nie każdy mówi o skutkach ubocznych tego zabiegu. Każda bezpośrednia ingerencja w ciało wiąże się ryzykiem. Wystarczy błąd lekarza czy klinika bez certyfikatów, by narazić się na powikłania. Liposukcja iniekcyjna jest zabiegiem, z którym wiąże się bolesny okres rekonwalescencji. Z powyższych względów profesjonalne kliniki medyczne odchodzą od tej metody odchudzania na rzecz bardziej nowoczesnych technologii.

Nowoczesne metody odchudzania

Obecnie najbezpieczniejszą metodą odchudzania jest dziedzina laseroterapii. Opiera się na działaniu lasera Nd:Yag i Er:Yag, które wnikają w warstwy skóry i pobudzają tkanki tłuszczowe do redukcji. Synergiczne uzupełnianie się laserów prowadzi do kompleksowej odbudowy skóry – wygładza obszary zabiegowe, ujędrnia naskórek oraz redukuje miejscowy cellulit. Urządzenia do laseroterapii są bardzo drogie, dlatego nie znajdziemy ich w wyposażeniu mniejszych klinik. Wiodąca platforma laserowa to Fotona Dynamis Sp Pro. Program urządzenia jest wykorzystywany do liftingu twarzy, wspomnianego odchudzania, a nawet depilacji laserowej. Pełna oferta zabiegowa przeprowadzana laserem Fotona jest dostępna m.in. w klinice medycyny estetycznej WellClinic, specjalizujej się w laseroterapii.

Ile kosztuje zabieg odchudzający?

Cena laserowego zabiegu odchudzającego w Wellclinic różni się zależnie od ilości wizyt w terapii. Podczas pierwszej wizyty lekarz medycyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Konsultacja ma na celu zbadanie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie i dobranie odpowiedniej ilości zabiegów w celu jej redukcji. To również moment na wykluczenie wszelkich przeciwwskazań (w przypadku zabiegów laserowych przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża i karmienie piersią). Pojedyncza liposukcja laserowa w Wellclinic kosztuje jedyne 990 zł. W przypadku pełnej serii czterech zabiegów koszt terapii wynosi 3490 zł.