Depilacja laserowa bikini – co musisz wiedzieć?

depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg, polegający na usuwaniu owłosienia z pomocą wiązki światła lasera, która oddziałuje na melaninę. Laser uszkadza cebulkę włosa wraz z korzeniem, zapewniając tym samym znikome odrastania włosków przez dłuższy okres czasu. Skuteczność zabiegu szacuje się na 95 %.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Chociaż zabieg jest niezwykle skuteczny nie sprawdzi się przy każdym typie włosa. Laser będzie działać przede wszystkim na włosy w ciemnych odcieniach. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku siwych bądź blond włosów. Taki problem  występuje ze względu na niewystarczającą ilość melaniny w jasnych włosach.

Depilacja laserowa bikini – czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Jedyna kwestia bezpieczeństwa o, jaka warto zadbać, to upewnienie się, że salon, jaki wybraliśmy a konkretniej jego personel korzysta z certyfikowanych sprzętów.

Depilacja laserowa bikini – rodzaje

Preferencje dotyczące owłosienia w strefie bikini są niezwykle zróżnicowane w zależności od klientki. Niektórzy decydują się jedynie na usunięcie włosków z linii bielizny, natomiast inny wolą pozbycie się owłosienia w całości.

Do najpopularniejszych rodzajów depilacji należą:

  •  depilacja podstawowa – usunięcie owłosienia z boków wzgórka łonowego i pachwin
  •  depilacja francuska – usunięcie owłosienia ze wzgórka łonowego (nie całkowicie), warg sromowych oraz pachwin
  •  depilacja brazylijska – usunięcie owłosienia ze wzgórka łonowego (nie całkowicie), warg sromowych, pachwin oraz okolic odbytu
  •  depilacja hollywoodzka – usunięcie wszelkiego owłosienia z okolic intymnych wraz z odbytem

Depilacja laserowa bikini – co trzeba zrobić przed zabiegiem?

Chociaż zabieg nie należy do skomplikowanych, przed jego wykonaniem, musimy dokonać pewnych czynności, lub wręcz przeciwnie zaprzestać niektórych z nich

Niezależnie od tego czy mówimy o solarium, czy klasycznym opalaniu się na plaży, jeżeli planujemy laserową depilację, musimy powstrzymać się przed opalaniem na okres 2-3 miesięcy przed zaplanowanym zabiegiem. Jeżeli stosujemy retinoidy w formie doustnej (na przykład izotek), lub poprzez bezpośrednie podanie na skórę (na przykład kosmetyki z retinolem), na zabieg możemy zdecydować się dopiero 6 miesięcy po odstawieniu doustnych retinoidów lub miesiąc, jeśli stosowaliśmy je w formie kremu czy serum. Tuż przed zabiegiem, umyj dokładnie ciało i omiń w swojej pielęgnacji wszelkie balsamy nawilżające lub natłuszczające do ciała.

Depilacja laserowa bikini – w jaki sposób przebiega?

Po krótkim wywiadzie z kosmetyczką polegającym głównie na dowiedzeniu się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu (mogą do nich należeć takie problemy jak atopowe zapalenie skóry, nieunormowana cukrzyca, ciąża czy opalenizna) będziecie mogły przejść do dalszej części spotkania. Po położeniu się w wyznaczonym miejscu będziesz musiała rozebrać się od pasa w dół. Często w trosce o komfort klientki, salony oferują parę jednorazowej bielizny. Otrzymasz również parę okularów ochronnych na czas zabiegu Następnie po włączeniu urządzenia, kosmetyczka  za pomocą głowicy lasera przykładanej wielokrotnie do twojej skóry w różnych miejscach, pozbędzie się twojego owłosienia.

Czas zabiegu

Czas zabiegu usuwania owłosienia za pomocą lasera, jest zależny od miejsca jego użycia. W przypadku okolic bikini może to trwać do 20-25 minut.

Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra tuż po zabiegu, będzie niezwykle wrażliwa na wszelki podrażnienia. Warto dlatego przez pierwsze kilka dni ograniczyć aktywności, które mogą wywoływać wzmożoną potliwość, która może przyczyniać się do podrażnień. Chociaż stosowanie kosmetyków łagodzących po zabiegu może mieć pozytywny wpływ na skórę, ważne jest aby dokładnie czytać składy w celu pomijania składników potencjalnie mogących powodować podrażnienia wrażliwej skóry.

Depilacja laserowa bikini – po ilu zabiegach osiąga się pożądany efekt?

Ilość wymaganych zabiegów jest zależna od konkretnego przypadku. Przed każdą kolejną sesją, należy odczekać 4-6 tygodni. W tym czasie można się depilować jednak jedynie za pomocą metod, które nie mają na celu wyrywanie włosów wraz z cebulką. Pożądanych efektów, możemy spodziewać się po 5 – 10 sesjach.

Depilacja laserowa bikini – w domu czy w salonie?

Wykonanie zabiegu jest możliwe w salonie jak i w domu. Warto jest jednak wiedzieć, że urządzenia do przeprowadzenia zabiegu w warunkach domowych, nie gwarantują stałego usunięcia owłosienia. Wybierając takie urządzenie, najczęściej spotkamy się z tymi, które stosują technikę pulsującego światła. Z jego pomocą, możemy pozbyć się owłosienia na dowolnej części ciała.

Depilacja laserowa bikini – istniejące przeciwskazania

Istnieją sytuacje, w których przeprowadzenie zabiegu może okazać się szkodliwe dla klienta, dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach zabieg będzie niemożliwy. Zaczynając od problemów skórnych osoby z łuszczycą czy też często występującym atopowym zapaleniem skóry muszą znaleźć inną formę depilacji. Z kwestii zdrowotnych, osoby z chorobami nowotworowymi zwłaszcza w czasie chemioterapii i nie mogą pozwolić sobie na tego typu zabieg. Wygląda podobnie jak w przypadku osób z nie unormowaną cukrzycą. Ze względu na światło w laserze osoby z nadwrażliwością na światło ( przykładowo osoby chorujące na epilepsję)  nie mogą przejść zabiegu gwarancją bezpieczeństwa. Powyższe przykłady dotyczące problemów stałych natomiast w przypadku ewentualnych problemów czasowych zabiegu zrezygnować będą musiały osoby przyjmujące retinoidy lub sterydy, również osoby w trakcie antybiotykoterapii tak zleciało rzeczy też osoby, która w konkretnym momencie chorują na przyszłość skórne wirusowe bakteryjne bądź grzybiczne.

Depilacja laserowa – koszt zabiegu

Cena zabiegu zależy od kilku czynników takich jak rodzaj depilacji czy popularność danego salonu.

Depilacje bikini dzielimy na:

Bikini płytkie – przeważnie okolice 150-250 złotych za jedną wizytę

Bikini średnie – okolice 250-350 złotych za jedną wizytę

Bikini głębokie – około 350-450 złotych za wizytę

Depilacja laserowa bikini – czy warto?

To czy depilacja laserowa będzie skuteczna akurat w naszym przypadku to kwestia zależna od wielu zmiennych. Jeżeli lubisz efekt gładkiej skóry i aby go uzyskać, używasz codziennie tradycyjnej maszynki do golenia, jest to zapewne uciążliwa część twojej rutyny. Ciągłe kupowanie nowych maszynek, wydawanie pieniędzy na pianki do golenia i balsamy łagodzące oraz możliwe zacięcia podczas depilacji potrafią wyprowadzić z równowagi. Teoretycznie dobrym rozwiązaniem w tym wypadku byłaby depilacja woskiem, jednak pomimo jej długotrwałej skuteczności, musimy przez pewien czas powstrzymać się od golenia po pojawieniu się nowych włosków, ponieważ aby poddać się depilacji z użyciem wosku, nasze owłosienie musi mierzyć co najmniej 0,5-1,0 centymetr. W tym wypadku depilacja laserowa ze względu na swoje długotrwałe działanie oraz możliwość depilacji między sesjami wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Choć koszta są dosyć wysokie stanowią dla nas rozwiązanie problemu na długo lub na zawsze a w ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, które mogłyby zostać wydane na maszynki do golenia lub plastry z woskiem , kupowane regularnie kilka razy w miesiącu przez lata. Odnalezienie rozwiązania idealnego jest raczej nierealne jednak po zastanowieniu się jak często się golimy oraz jakiego efektu poszukujemy, możemy wyłonić  najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie, którym będzie być może depilacja laserowa